"Прояв солідарності": ЄС розглядає створення військово-навчальної місії в Україні, — ЗМІ

військова місія ЄС в Україні
Фото: Defense Express | Український військовий з інструкторами з Литви та Польщі

За створення подібної місії виступають в 8 країнах-членах ЄС, серед них Польща, Литва і Фінляндія. Ініціатива розглядається на рівні Комітету з політики і безпеки Євросоюзу.

Related video

У Європейському Союзі розглядають можливість створення військово-консультативної місії з військової підготовки в Україні. Про це повідомляє німецька газета Welt am Sonntag.

За інформацією видання, Європейська служба зовнішніх зв'язків обговорює документ на рівні Комітету з політики і безпеки. В кінці липня 2021 року, міністри закордонних справ країн ЄС і міністр оборони України Андрій Таран написали головному дипломату ЄС Жозепу Боррелю листа з проханням про військову навчальної місії від ЄС.

Важливо
Нові дивізії, полігони та бази. Що сьогодні робить РФ із перекинутими до України військами?

Позиція України базується на тому, що Росія продовжує нарощувати кількість військових, баз і військової техніки поруч з кордоном України. Як пишуть журналісти, українська сторона навіть не має точних даних, скільки саме російських військових знаходяться біля кордонів.

Всього розглядається 3 варіанти для поліпшення можливостей української армії, серед яких і розширення консультативної місії з реформування громадського сектору безпеки (EUAT). Дана програма діє з 2014 року.

"Така місія стала б висловленням солідарності з Україною з огляду на триваючу військову активність Російської Федерації на кордонах з Україною і в незаконно анексованому Криму", — вказується в документі, яке отримало видання.

На рівні Комітету з політики і безпеки створення незалежної місії з військової підготовки підтримує:

  1. Естонія
  2. Латвія
  3. Литва
  4. Польща
  5. Румунія
  6. Словаччина
  7. Швеція
  8. Фінляндія

Нагадаємо, після проведення найбільших стратегічних навчань "Захід-2021", за словами головнокомандувача ЗСУ Залужного, Росія не відвела свої війська. У ОРДЛО кількість окупаційних військ зросла до 37 тисяч.