У Туреччині відбулися успішні випробування авіаракети Gökdoğan із винищувача F-16 (фото)

випробування турецьких авіаракет
Фото: Daily Sabah | F-16 із ракетою Gökdogan

Розробкою зайнялися ще у 2013 році, щоб позбутися імпортозалежності ракет, що постачаються зі США.

Related video

У Туреччині відбулися успішні випробування авіаракети Gökdoğan, розробленої Інститутом досліджень і розробок оборонної промисловості TÜBİTAK. Про це повідомляє турецьке видання про оборону Savunma Sanayia.

Повідомляється, що це перший турецький проект зі створення національних ракет класу "повітря-повітря". Наразі відбулися успішні випробування ракети, яку запускали з винищувача F-16 Fighting Block 40.

турецькі авіаракети Fullscreen
Фото: Daily Sabah

Розробка ракет розпочалася у 2013 році. Рішення було прийнято для того, щоб позбутися імпортної залежності, зокрема американських ракет AIM-9 і AIM-120.

ракети для винищувачів Fullscreen
WVRAAM та BVRAAM
Фото: Daily Sabah

Gökdoğan — це проект, що складається з двох видів ракет, WVRAAM та BVRAAM. Перша розроблена для ураження повітряних цілей і навіть крилатих ракет. Здатна розвивати швидкість, що перевищує швидкість звуку втричі. Дальність дії – 25 км.

BVRAAM діють за принципом "вистрілив і забув". Після наведення на ціль, снаряд сам прямує до мети. У цьому ракета стійка до радіоелектронної боротьби, може наводитися на джерело перешкод. Також може захоплювати одночасно кілька цілей. Дальність ураження ракети – 65 км.

Нагадаємо, Україна може розпочати спільно виробництво Ан-178 із Туреччиною.

Повідомлялося, що американські конгресмени закликали Байдена не продавати Туреччині винищувачі F-16 через покупку С-400.