Туреччина розроблятиме свій винищувач TF-X у кооперації з РФ

розробка турецького винищувача
Фото: TAI | Макет винищувача TF-X

У процесі розробки літака 5 покоління планується заміна та модернізація певних деталей, частину яких можуть закупити у Москви.

Related video

Глава Управління оборонної промисловості Ісмаїл Демір заявив, що Туреччина та Росія активно співпрацюють в оборонній промисловості, зокрема у розробці винищувача 5 покоління TF-X. Про це повідомляє Air Recognition.

За словами Деміра, з ангару TF-X вийде вже 2023 року, зараз він має обрані Туреччиною двигуни та певні системи, які в майбутньому замінятимуться. Замінювати їх можуть на російські деталі, але переговори з цього приводу почнуться вже під час заміни.

винищувач тф-х Fullscreen

"З часом він (винищувач, — Фокус) піддаватиметься поетапній заміні, розвитку, модернізації та локалізації певних систем. Під час цього процесу можуть бути проведені переговори з російською стороною про конкретні системи локалізації. Сьогодні ми не обговорюємо настільки широке коло деталей", — розповів Демір.

Зазначимо, що роботи зі створення турецького винищувача розпочалися у 2013 році. Вартість проєкту оцінюється у 10 млрд доларів. Його розробкою та виробництвом займається компанія Turkish Aerospace Industries.

Прийняти на озброєння TF-X мають до 2028 року. Винищувачем планують замінити в армії F-16. Відомі також його основні характеристики :

  • Довжина – 21 метр
  • Розмах крил — 16 метрів
  • Висота — 6 метрів
  • Максимальна злітна вага — 27,2 тонни
  • Максимальна швидкість — 2222 км/год
  • Практична дальність — 1100 км.

Нагадаємо, першу деталь до винищувача було виготовлено 8 листопада. Заявлялося, що будівництво має завершитись наприкінці 2022 року. Раніше повідомлялося, що винищувач мають викотити до століття Республіки.