"Ракета вже готова": РФ озброїть винищувачі Су-57 гіперзвуковою зброєю

озброєння су-57
Фото: Мiноборони РФ | Винищувачі Су-57

Зараз у Росії тестують новий двигун для літака, який підвищить його характеристики та дозволить оснастити його новим озброєнням.

Related video

Винищувач 5 покоління Су-57 отримає на озброєння гіперзвукову ракету у найближчій перспективі. Про це повідомив перший заступник голови колегії ВПК Росії Андрій Єльчанінов в інтерв'ю "Інтерфаксу".

За словами чиновника, у Росії планують завершити випробування винищувача з новим двигуном до 2024 року. Але загалом вони триватимуть до 2026 року. Випробування з новим двигуном відбуваються з 2017 року. Він дозволить літаку літати на надзвуковій крейсерській швидкості.

"Постачання літаків у новому вигляді заплановане у межах нової держпрограми озброєння з 2027 року. Це буде близько 25 машин з числа 76 у межах вже укладеного довгострокового контракту", — розповів Єльчанінов.

Він також додав, що Су-57 отримає і гіперзвукову зброю у найближчій перспективі, ракета для цього вже готова.

Наприкінці минулого року ВКС РФ отримали перший серійний винищувач Су-57. До кінця 2028 року їхня кількість має зрости до 78 одиниць. У військах створять для цього три авіаційні полки.

су-57 для армії Росії Fullscreen
Складальна лінія Су-57
Фото: скриншот

Су-57 — це винищувач 5 покоління, який призначений для боротьби з повітряними, наземними та надводними цілями. Всього створено 11 машин – 10 прототипів та один серійний.

Нагадаємо, до кінця року армія РФ має отримати партію із чотирьох серійних винищувачів Су-57. Їхнє виробництво завершується на заводі Комсомольськ-на-Амурі.

Фокус повідомляв, що в РФ розробляють гіперзвукову ракету для бомбардувальника Ту-160.

У липні 2021 року був показаний новий винищувач Су-75 "Chekmate", який змагатиметься з китайськими аналогами.