Швеція перекинула війська на острів Готланд у відповідь на маневри РФ у Балтійському морі

швеція, готланд, острів готланд, Калінінград, Балтійське море, Балтійський флот
Фото: Facebook | Швеція зміцнила війська на острові Готланд через активність РФ

Міноборони країни пояснило цей крок напруженістю між РФ та Україною, а також погіршенням відносин держави-агресора та НАТО.

Related video

Військово-повітряні сили Швеції перекинули спеціальний оперативний підрозділ на острів Готланд, розташований в акваторії Балтійського моря, у відповідь посилення активності російських військ у регіоні. Про це міністр оборони Швеції Петер Хультквіст заявив у коментарі агентству AFP.

Журналісти повідомили, що ВПС Швеції направили близько 10 бойових броньованих машин та десятки військових для патрулювання портового міста Вісбю у Готланді. Такого кроку було зроблено після того, як раніше цього тижня три російські десантні кораблі увійшли до Балтійського моря через протоку Великий Бельт у Данії, а також у зв'язку з "посиленням напруженості у відносинах між РФ і НАТО", йдеться у публікації.

"Збройні сили вживають необхідних заходів для захисту цілісності Швеції та демонстрації нашої здатності захищати Швецію та шведські інтереси", — заявив Хультквіст.

За словами голови Міністерства оборони Швеції, війська розгорнуті для зміцнення позицій "у кількох місцях" на острові на тлі "посилення російської активності у Балтійському морі". Журналісти зазначили, що шведська держава рідко вдається до таких кроків.

Хультквіст додав, що влада "знає про існуючі ризики" і країна "не буде захоплена зненацька".

Міністерство оборони Швеції у свою чергу повідомило, що спеціальний оперативний підрозділ Військово-повітряних сил був перекинутий на Готланд у п'ятницю, 14 січня, "на випадок непередбачених обставин". Прес-служба відомства вказала, що ці кроки варто розглядати як "адаптацію до напруженої ситуації у відносинах між РФ та Україною".

швеція, готланд, острів готланд, Калінінград, Балтійське море, Балтійський флот Fullscreen
Фото перекидання шведських військ на Готланд

"Це не обов'язково означає посилення загрози, але ми завжди пристосовуємося до ситуації, що склалася", — заявив начальник оперативного відділу шведських збройних сил Міхаель Клаессон.

Готланд, найбільший острів Швеції, який знаходиться приблизно за 330 кілометрів від Калінінграда, штаб-квартири Балтійського флоту РФ. У 2019 році Швеція розмістила на острові оновлену систему протиракетної оборони "земля-повітря". Готланд є стратегічно важливим островом, тому що його захоплення означає отримання контролю над Балтійським морем та можливість ізоляції прибалтійських країн.

Готланд, Балтійське море, Швеція, Росія, війська Fullscreen
Розташування острова Готланд

Нагадаємо, у листопаді минулого року Хултквіст заявив, що його країна готова відправити солдатів в Україну для освітньої місії ЗСУ.

Тим часом 15 січня українська розвідка повідомила, що у непідконтрольному уряду Горлівці Донецької області стався витік хімікатів на заводі "Стирол" і РФ може використати це як привід для вторгнення в Україну.