Щодня відправляють "подарунки" ворогові: артилеристи розповіли про роботу САУ Dana (фото)

робота сау дана
САУ Dana

Як кажуть члени екіпажу артустановки, за понад 6 місяців повномасштабної війни вони стали однією родиною. Наразі бійці працюють на Донецькому напрямку.

Related video

Екіпаж самохідної артустановки Dana розповіли про роботу машини та її переваги над радянськими зразками. Про це повідомляє АрміяInfrom.

Артилеристи окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка щодня відправляють "подарунки" окупантам у вигляді 152 мм снарядів. За понад 6 місяців повномасштабної війни члени екіпажу Dana кажуть, що вони стали однією родиною. Наразі вони працюють на Донецькому напрямку. Механік-водій Руслан каже, що йому машина подобається насамперед гарною прохідністю і маневреністю.

артилерія дана Fullscreen
152-мм САУ Dana

"Вона (Dana) швидко розгортається і складається, не даючи часу супротивникові виявити себе", — резюмував Руслан.

Навідник із позивним "Юзик" заявив, що в Dana багато переваг над радянськими зразками САУ. Кожен член екіпажу має своє робоче місце, які розміщені в окремих кабінах. У радянських артустановках усі знаходяться в одному "загазованому" приміщенні.

dana у все Fullscreen

Командир батареї "Іскра" каже, що зазвичай перший постріл є прицільним. Після цього відбувається коригування та робота на ураження.

"Переважно нищимо колони, бронетехніку, укріплення, живу силу противника. Поки є ворожі цілі — у нас завжди буде робота. І ми її готові виконати зі 100-відсотковим успіхом", — каже "Іскра".

робота установки Dana Fullscreen

На борту Dana знаходиться до 50 боєприпасів, а весь екіпаж складається з 5 осіб. Наведення зброї відбувається з допомогою електрогідравлічної системи чи резервного ручного механізму. Також у машині встановлено автомат заряджання. Дальність стрільби становить до 20 км.

Нагадаємо, Чехія передала Україні САУ Dana у квітні разом із чехословацьким аналогом "Градів". У травні настанови засвітилися в українських лісах.