У бійців тероборони ЗСУ розпочався курс для командирів: що відомо

курс для офіцерів тро
Фото: DW

90 офіцерів пройдуть навчання, під час якого здобудуть знання щодо наступу/оборони, військового мистецтва, а також історії України у боротьбі за незалежність.

Related video

Для офіцерів територіальної оборони ЗСУ стартував "курс капітанів". 90 командирів рот, взводів та офіцерів штабів з усіх регіонів України проходитимуть навчання. Про це повідомили Сили територіальної оборони ЗСУ 13 січня.

Курс для капітанів покликаний дати навички українським військовим щодо ухвалення військових рішень, особистого лідерства. Також там ділитимуться бойовим досвідом. Курс відбувається вже вдруге. Навчання створено на основі стандартів щодо планування виконання бойових завдань у країнах НАТО та з урахуванням досвіду ведення бойових дій в Україні. Усі інструктори курсу пройшли спеціальне навчання у Великій Британії.

Наголошується, що це вже другий набір офіцерів. У грудні 2022 року курс завершили 56 офіцерів. Як заявив командувач Силами тероборони генерал-майор Ігор Танцюра, навчання для військових демонструє важливість офіцерів у ТРО.

Навчання пройдуть 90 офіцерів Fullscreen
Навчання пройдуть 90 офіцерів

"Бойовий дух наших бійців найбільше залежить від можливостей командирів. Також від мудрості командира часто залежить життя бійців. Підготовка військових лідерів та розвиток нової культури військового лідерства допоможе зробити нас сильними та здібними", — заявив Танцюра.

навчання для тро Fullscreen
Від командирів залежить виконання завдань на полі бою

Навчання організували за підтримки низки меценатів та благодійних фондів. Протягом 2023 року планується навчити ще до 600 офіцерів тероборони — командирів рот і офіцерів штабу. Курс складається з:

  • історії боротьби за незалежність України
  • теорії військової справи
  • навчання лідерству
  • управління підрозділом
  • планування бойових операцій
  • опанування питань дій батальйону у наступі та обороні

Нагадаємо, 9 січня ЗМІ писали, що у силах тероборони стартував навчальний курс для капітанів.

16 грудня повідомлялося, що боєць тероборони збив з кулемета крилату ракету, яка летіла на Київ.