Відправили до психіатричної лікарні: КДБ Білорусі шантажує автора Telegram-каналу свободою брата

Білорусь залізниця військова техніка
Фото: Белта | Білоруські опозиціонери збирають детальну інформацію про переміщення російської техніки залізницеюї

Білоруські силовики відправили хлопця до психіатричної лікарні та вимагають видалити паблік "Спільнота залізничників Білорусі" для його звільнення.

Related video

Співробітники Комітету держбезпеки Білорусі затримали 15-річного брата адміністратора опозиційного Telegram-каналу "Live. Спільнота залізничників Білорусі". Про це написали у білоруському пабліку.

"Терористична організація КДБ Білорусі захопила та утримує у заручниках неповнолітнього рідного брата адміністратора", — йдеться у повідомленні каналу, на який підписано понад 9 тис. користувачів.

Як стверджують автори пабліка, білоруські силовики вимагають видалити Telegram-канал та повністю припинити діяльність "Спільноти".

Неповнолітнього Артема затримали у сфабрикованій кримінальній справі про здирництво. Спочатку підлітка упродовж трьох діб утримували в ізоляторі тимчасового тримання у Мінську, причому до нього не пускали ні батьків, ні адвоката. Однак у п'ятницю, 20 січня, хлопця відправили до психіатричної лікарні — "Республіканський науково-практичний центр психічного здоров'я", де він перебуває до сьогодні.

Кримінальну справу проти підлітка не припинили, з Артема взяли підписку про невиїзд.

Як пише моніторингова група "Беларускі Гаюн", "Спільнота залізничників Білорусі" від початку повномасштабної війни детально відстежує і публікує в інтернеті інформацію про переміщення військових ешелонів Російської Федерації на території Республіки Білорусь.

Ще у березні 2022 року Telegram-канал визнали у Білорусі "терористичною організацією".

У "Спільноті" також опубліковано опитування користувачів. Автори запитують, як люди вчинили б, якби їхнього родича обіцяли відпустити за видалення Telegram-каналу. На момент виходу новини в опитуванні взяло участь понад 4 тис. осіб: 61% порадив видалити паблік, 39% респондентів відповіли, що не видаляли б.

Білорусь паблік опитування Fullscreen
Опитування в пабліку "Спільнота залізничників Білорусі"

Нагадаємо, у листопаді минулого року моніторингова група "Беларускі Гаюн" повідомила, що за вісім місяців повномасштабної російсько-української війни Білорусь передала Росії залізницею понад 65 тисяч тонн боєприпасів і не менше 122 танків.

У березні 2022 року ЗМІ розповідали про партизанів у Білорусі, які масово виводили з ладу залізничне полотно, щоб перешкодити ЗС РФ перекидати свої війська та техніку.