"Незабаром в небі України": Данілов натякнув на постачання винищувачів F-16 для ЗСУ (відео)

Олексій Данилов, секретар РНБО
Фото: Українська правда | Олексій Данілов натякнув на постачання винищувачів F-16

Інтригувальний допис секретаря РНБО з'явився після заяв Білого дому та Пентагону, які не заперечують відправлення авіації на потреби ЗСУ.

Related video

Секретар Ради національної безпеки Олексій Данілов оригінально відреагував на новини про можливі постачання Україні американських винищувачів F-16. Відповідна публікація з'явилася в офіційному Facebook-акаунті топчиновника.

Зокрема, Олексій Данілов відреагував на заяви Білого дому та Міністерства оборони США про те, що союзники готові обговорювати можливість постачання Україні винищувачів F-16.

Секретар РНБО натякнув на позитивне рішення Штатів щодо відправлення авіації, опублікувавши у своєму Facebook довідкове відео про американські літаки.

"Незабаром в небі України", — підписав Данілов відеоролик, натякнувши на можливе постачання винищувачів F-16.

Олексій Данілов натякнув на постачання винищувачів F-16

Інтригувальний допис Олексія Данілова з'явився наступного дня після того, як у Міноборони США не заперечили можливе передавання винищувачів F-16. Під час брифінгу, який проходив 26 січня, заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що Вашингтон ніколи не проводив межу в питанні надання Києву військової допомоги.

"Ми зараз навчаємо українців на комплексах Patriot. Ми бачили, як вони неймовірно використовували деякі повітряні можливості, які надали не тільки ми, а й інші партнери", — продовжила Сінгх і додала, що Пентагон не має наміру публікувати інформацію про пакети військової допомоги, доки вони не будуть анонсовані президентом Джо Байденом або Міноборони США.

Ба більше, 26 січня про можливе передавання Україні винищувачів F-16 заговорили у Білому домі. Заступник радника адміністрації президента з нацбезпеки Джон Файнер зазначив, що США разом із союзниками готові "дуже обережно" обговорювати питання про постачання літаків для потреб ЗСУ.

Чиновник Білого дому повторив тезу своєї колеги з Пентагону і заявив, що офіційний Вашингтон ніколи не заперечував відправлення будь-якого типу озброєння і намагався адаптувати військову допомогу до тієї фази війни, де знаходяться Сили оборони України.

Декількома днями раніше в західних ЗМІ також з'явилася інформація, що українські дипломати із союзниками з країн Балтії активно лобіюють питання поставок Україні винищувачів F-16.