Підготували для диверсантів: ЗСУ знищили 4 катери РФ в районі Кінбурнської коси, — ОК "Південь"

Кінбурнська коса, знищення російських катерів
Катер ЗС РФ "Раптор", ілюстративне фото

Представниця командування Наталія Гуменюк розповіла, що росіяни використовують острів для обстрілів районів Миколаївської області. Тому регіон не може приєднатися до зернової угоди.

Related video

Збройні сили України минулої доби знищили чотири катери ЗС РФ у районі Кінбурнської коси Миколаївської області. Їх окупанти підготували для диверсантів. Про це розповіла керівниця пресцентру Оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

Також українські сили знищили дві одиниці важкої артилерії росіян, п'ять одиниць автобронетанкової техніки. Це сталося у районі коси до островів на лівобережній частині України.

За її словами, армія Росії підтягує сили й озброєння на Кінбурнську косу з окупованої частини Херсонської області. Проте вони неохоче їдуть в цей район, бо знають, що не повернуться.

"Вони мало не на пальцях викидають, хто поїде на це завдання, оскільки знають, що повернутися звідти фактично неможливо", — зазначила Гуменюк.

Представниця командування розповіла, що російські війська виїжджають на вузький кінець коси, щоб обстрілювати Очаківський район та Куцурубську громаду. Крім того, окупанти розгортають позицію для обстрілу Дніпро-Бузького лиману. Внаслідок чого Миколаївська область не може приєднатися до участі в зерновій угоді.

"Вони обстрілюють й одразу отримують у відповідь. Тому що справді наші підрозділи контрбатарейно протидіють. І щодня у нас є досягнення щодо знищення техніки", — сказала вона.

Fullscreen

Нагадаємо, 24 лютого Наталія Гуменюк розповіла, що українські війська обстрілюють позиції російських військ на Кінбурнській косі. За її словами, зараз ця територія перейшла в "сіру" зону.

11 січня у ЗСУ заявили, що окреме звільнення Кінбурнської коси недоцільне. Деокупація і півострова, й островів на Дніпрі поруч із Херсоном має відбуватися лише за загального звільнення українських територій у цьому регіоні.