"Із "Жигулів" на "Мерседес": як танкісти ЗСУ освоюють танки Challenger 2 (фото, відео)

освоєння британських танків
Журналістам показали Challenger 2

Танкіст із позивним "Гуль" прослужив 5 років на радянському Т-80 у зоні ООС. Він зазначає, що британські машини набагато зручніші та компактніші, але йому незвично керувати практично лежачи.

Related video

Велика Британія стала першою країною, яка вирішила передати Україні танки Challenger 2. В "Українській правді" показали процес підготовки українських бійців на британських полігонах.

На території Сполученого Королівства у 2022 році навчили 10 тисяч українських бійців, завдання на 2023 рік — 20 тисяч. Журналісти показали процес освоювання британських танків Challenger 2 та САУ AS-90. Для полегшення процесу кожен екіпаж має перекладача, здебільшого їх набрали з українців, які були змушені покинути Україну.

Інструктори зазначають, що в українських військових відчувається велика мотивація, тому навчання проходить "надзвичайно добре".

"Але ми тільки на середині курсу й ще багато потрібно буде навчитися. Вони завжди хочуть бути першими у взаємодії. Якщо говорити про оцінки, то наразі в нас тверді 8,5 з 10. Але завжди є місце для вдосконалення", — каже один з інструкторів, підполковник Боттерілл.

освоєння танків у британії Fullscreen
Підполковник Боттеріл позитивно відгукується про бійців ЗСУ
Фото: Українська правда

Спочатку танкістів навчають на спеціальних версіях танка Challenger 2 без повноцінної башти. Це потрібно, щоб механік-водій освоїв тренувальну машину. Боєць із позивним "Гуль" 5 років воював у зоні ООС на радянському Т-80 та позитивно оцінює західний танк.

як освоюють танк challenger 2 Fullscreen
Challenger 2 для навчання
Фото: Українська правда

"Я б не сказав, що органи управління сильно відрізняються. Танк є танк, два важелі... Ну, тут ручник є. Якщо серйозно, він дуже комфортний і тут все значно краще. У цьому є і плюс, і мінус. Усередині там класно і компактно. Для мене нове, що по-бойовому треба їхати лежачи. Відчуваєш таку розслабленість, що можна заснути", — жартує танкіст.

Він також каже, що в процесі теоретичного курсу все максимально "розжовано", тож не зрозуміти щось було складно.

Один з українських солдатів Сергій каже, що британці дуже уважно ставляться до підготовки і самі багато чому навчаються. При цьому він зазначає, що західна техніка набагато складніша. Нині він освоює САУ AS-90.

"Я служив на 2С3. У неї немає особистого навідника зброї. Тут же багато автоматики, велика комп'ютеризація. Це приблизно як пересісти із "Жигулів" на "Мерседес". Начебто управління те саме, але тут набагато зручніше", — каже командир взводу.

освоєння британської артилерії Fullscreen
Симулятор для освоєння САУ AS-90
Фото: Українська правда

Велика Британія анонсувала передавання 30 самохідних артилерійських установок.

Нагадаємо, 10 лютого у Великій Британії погодили фінальний варіант модернізації танків Challenger 3.

8 лютого прем'єр-міністр Ріші Сунак заявив, що Україні передадуть Challenger 2 за кілька тижнів.