Китай може змусити Росію вивести війська з України, — МЗС Канади

китай, канада, росія, війна, україна, виведення військ, мзс канади
Фото: ТАСС | Президент РФ Володимир Путін і голова КНР Сі Цзінпінь

Глава дипломатії Мелані Жолі зазначила — все, що відбувається на полі бою, згодом позначиться за столом переговорів, тож допомога Україні допоможе поставити її на сильнішу позицію.

Related video

Китайська Народна Республіка може вплинути на Росію, вимагаючи вивести окупаційні війська з України. Про це заявила міністерка закордонних справ Канади 26 лютого Мелані Жолі в інтерв'ю виданню CBC.

"Ми всі за те, щоб говорити про мир, але якщо Китай дійсно хоче миру, він повинен сказати Росії, щоб вона забиралася з України", — сказала Жолі.

За словами дипломатки, Канада, як і раніше, готова допомогти Україні відбити російську агресію.

"Все, що відбувається на полі бою, згодом позначиться за столом переговорів. І чим більше ми зможемо допомогти Україні захистити себе, тим більше ми зможемо поставити Україну в сильну позицію, коли справа дійде до мирних переговорів", — резюмувала Жолі.

Нагадаємо, 24 лютого, у річницю повномасштабної війни, МЗС Китаю опублікувало свій "мирний план", що складається з 12 пунктів. Першим пунктом зазначено "повагу до суверенітету всіх країн". Серед іншого дипломати КНР закликають світ відмовитися від менталітету Холодної війни, а також поновити мирні переговори.

У той же день, 24 лютого, президент України Володимир Зеленський заявив, що "мирний план" Китаю не можна розглядати як документ, який на практиці допоможе зупинити російсько-українську війну.

1 березня ці ж тези підтвердив голова Компартії Китаю Сі Цзіньпін, заявивши, що позиція Пекіна щодо російського вторгнення в Україну "ясна та послідовна".