Жителів Молдови відправили до Туреччини готуватись до заворушень у Кишиневі, — ЗМІ (фото)

Молдова, навчання, дестабілізація, Туреччина
Фото: Скрін відео | Молодики з Молдови їздили на курорт навчатись протестам

Десятки молодих громадян Молдови три дні навчались на турецькому курорті влаштовувати протести. Молдовська розвідка перевіряє інформацію про закордонні навчання задля дестабілізації ситуації.

Related video

Журналісти повідомляють про повернення до Молдови молодиків, що їздили за кордон з метою підготовки до заворушень у столиці. Кілька десятків громадян провели три дні на турецькому курорті. Про це йдеться у матеріалі TV8.md.

Журналісти стверджують, що 6 березня до Молдови повернулись чоловіки з тренувань для участі в протестах, організованих проросійською партією "Шор". Десятки молодиків провели три дні у Туреччині на "спеціалізованому навчанні".

"Наша знімальна група зафіксувала кількох спортивних чоловіків, які виходили з аеропорту і прямували до мікроавтобусів, які чекали їх на стоянці в районі. Деякі з них намагалися закрити обличчя, а інші втекли, щоб не потрапити в об’єктиви камер", — розповіли у медіа.

За інформацією ЗМІ, пасажирів рейсу Стамбул — Кишинів протримали на контролі в аеропорту майже дві години. Прикордонники ретельно перевіряли документи мандрівників.

Представники прикордонної поліції не розкрили деталей, пов’язаних з затримкою молдаван. У аеропорту, як з’ясувалось, нікого не затримали, проте чотирьом іноземцям заборонили в’їзд. Також журналістам розповіли, що з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України при перетині державного кордону Молдови застосовуються протоколи безпеки.

Медіа звернулось і до Служби інформації та безпеки. Там повідомили, що інформація щодо поїздки молдаван на закордонні навчання для здобуття навичок, необхідних для організації масових заворушень, перевіряється. Також службовці наголосили, що будь-які дії для дестабілізації внутрішньої ситуації, що у межах їхніх повноважень, будуть розслідуватись.

Представники політичної партії, яку звинувачують у причетності до "навчань", заперечують зв’язок з насильницькими діями у державі. На їхню думку, заворушення здійснюються за вказівкою партії PAS для утримання влади.

"Ми досі продемонстрували, що акції, які ми організовуємо, є мирними, і будемо це робити й надалі", — стверджують партійці.

Нагадаємо, також 6 березня у Кишиневі відбулися мовні протести: мітингувальники виступили проти перейменування молдовської мови на румунську. Журналіст поспілкувався з одним з учасників акцій. Виявилось, чоловік велику частину життя мешкав у Росії та державною мовою Молдови володіє погано.

Раніше, 4 березня, російські ЗМІ повідомили про поховання з почестями у Криму "вагнерівця", що мав провести за ґратами 22 роки за спалення людини живцем. Колишній ув’язнений помер на Донбасі, куди погодився їхати за амністію. У рідному Севастополі його назвали героєм.