"Щоб не провокувати противника": у Бєлгороді думають над скасуванням параду на 9 травня (відео)

парад, парад перемоги, 9 травня, хода, бєлгород, бєлгородська область, парад у бєлгороді
Фото: Відкриті джерела | Парад Перемоги у Бєлгороді

За словами російського губернатора В'ячеслава Гладкова, на найближчому оперативному штабі чиновники думатимуть, чи варто запускати салюти та проводити ходи за участю солдатів та військової техніки.

Related video

Губернатор Бєлгородської області Росії В'ячеслав Гладков заявив, що параду на честь 9 травня у Бєлгороді може не бути. Про це він 6 квітня розповів на своїй офіційній сторінці у російській соцмережі "Вконтакте".

"З приводу 9 травня, я вже казав учора, що плануємо провести засідання оперативного штабу, обов'язково розглянемо разом із керівниками силових структур, чи дозволяє оперативна обстановка нам провести повномасштабне святкування 9 травня і там вже вирішуватимемо щодо салюту", — розповів російський губернатор, відповідаючи на запитання місцевого жителя про проведення параду

Варто зазначити, що раніше, 5 квітня, Гладков в аналогічному відеозверненні заявив, що параду на 9 травня у Бєлгороді не буде.

"Можу сказати вже зараз, що параду не буде для того, щоб не провокувати противника великою кількістю скупчення техніки та військовослужбовців у центрі Бєлгорода. З приводу салюту та ходи "Безсмертного полку" — розглянемо це питання, як і святкування 80-річчя Прохоровської битви на найближчому оперативному штабі", — розповів Гладков.

Нагадаємо, 5 квітня бригадний генерал юстиції Сергій Мельник із позивним "Генерал Марсель" опублікував відео з роботою українських прикордонників та артилеристів за позиціями російських окупантів. Військовий оглядач Юліан Ріпке стверджує, що на відео знято момент обстрілу ЗСУ Бєлгородської області РФ.

5 квітня представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що США "не дозволяють і не заохочують" українців атакувати територію Росії.

Днем раніше, 4 квітня, повідомлялося, що в Бєлгородській області військові збили "Raefly VT260", який належить ФСБ БПЛА, прийнявши його за українську. З них вимагали відшкодувати збитки.