Накривати сіткою-рабицею: у Держдумі РФ назвали новий спосіб боротьби з "дронами ЗСУ"

Коптер, БПЛА, дрон, безпілотник, Росія, Анатолій Вассерман, удар по Кремлю
Фото: iStock | Анатолій Вассерман розповів про боротьбу з БПЛА у РФ

За словами депутата Анатолія Вассермана, російська система протиповітряної оборони є недостатньо чутливою для того, щоб фіксувати невеликі об'єкти.

Related video

У Росії розглядається питання про загортання нафтових резервуарів та інших подібних об'єктів сіткою-рабицею для захисту від атак безпілотних літальних апаратів. Про це повідомив депутат Державної Думи РФ Анатолій Вассерман в інтерв'ю газеті RostovGazeta.

Депутат сказав, що російській системі ППО бракує чутливості для того, щоб фіксувати невеликі об'єкти, зокрема дрони. За його словами, зараз триває робота над розв'язанням цієї проблеми.

"Але ці розробки, на жаль, дуже далекі від завершення. Головна проблема полягає в тому, що високочутливі локатори можуть бути надто підозрілими та реагують навіть на птахів", — стверджує Вассерман.

Представник Держдуми РФ також заявив, що атаки "безпілотників ЗСУ" нібито не можуть завдати істотної шкоди. При цьому він визнав, що у разі контакту дрону з об'єктом, на кшталт нафтового резервуара, результат може бути "катастрофічним".

"Зараз розглядається питання про загортання таких об'єктів сіткою-рабицею. Зробити це нескладно. Можна навіть у кустарних умовах на великій відстані від самого об'єкта", — сказав Анатолій Вассерман.

Боротьба з дронами у Росії

Після того як 3 травня будівля Кремля зазнала атаки двох безпілотників, в Росії зайнялись боротьбою з БПЛА.

Так, у Москві запровадили заборону використання безпілотних літальних апаратів без спеціального дозволу. Порушення заборони загрожує кримінальною відповідальністю. Подібні обмеження пізніше поширилися приблизно на 40 російських регіонів.

Перший заступник голови Комітету Держдуми РФ з питань оборони Олексій Журавльов у відповідь на "атаку дронів" на Кремль запропонував сформувати ескадрилью орлів-перехоплювачів для захисту важливих об'єктів інфраструктури.

Російські ЗМІ також повідомили, що у Москві почалися збої у роботі GPS після атаки БПЛА на Кремль. За даними поліції, під час підготовки параду до 9 травня у столиці буде активовано зміну локації GPS.