Гроші — родичам: у ПВК "Вагнер" визнали вкрай низькі шанси на виживання в Україні (відео)

вагнерівці, пвк вагнер, війна в Україні
Фото: The New York Times | "Вагнерівці" не мали проблем із боєприпасами під Бахмутом, зазначало українське командування

Компанія Євгена Пригожина набирає військових для роботи за 240 тисяч рублів. Вербувальники не приховують, що тривалість життя найманців в Африці набагато вища, ніж в Україні.

Related video

Російська ПВК "Вагнер" пропонує вакансії в Україні, але виплати, швидше за все, отримуватимуть родичі "працівника". Журналісти каналу "Настоящее время" намагалися влаштуватися в компанію та з'ясували деякі нюанси.

Розмова починається з того, що "рекрутер" говорить про поїздку в хутір Молькіно Краснодарського краю. Біля цього хутора розташована тренувальна база ПВК "Вагнер" і цвинтар найманців.

Компанія Євгена Пригожина, як виявилося, набирає військових для роботи в країнах Африки. Зокрема, із розмови з'ясувалося, що мінімальний контракт у Малі передбачає службу протягом 10 місяців із окладом 240 тисяч рублів (трохи більше ніж 3 тис. доларів).

Вербувальник зізнався, що з тривалістю життя в найманців в Африці краще, ніж в Україні.

"Українську премію витрачатимуть родичі, а африканську — витрачатимеш сам. Ось такий вагомий аргумент", — пояснили йому.

Наявність судимості ПВК "Вагнер" не лякає — там радять іти до наглядових органів і вимагати звільнення на пів року для поїздки на війну. Далі слід пройти перевірку служби безпеки на поліграфі.

Інший журналіст зателефонував за номером із оголошень у соцмережах. Йому запропонували роботу в штурмових загонах із підготовкою максимум 3 тижні та зарплатою, як в Африці, — 240 тисяч рублів.

Татуювання у вигляді свастики — не перешкода для служби в компанії Пригожина.

"Навіть якщо побачать — нічого страшного. Ми ж за Росію, правильно? Хоч зі свастикою, хоч без, проблем не буде", — зазначив співрозмовник.

Нагадаємо, що американське видання The Washington Post 8 травня писало про суперництво між міністром оборони РФ Сергієм Шойгу та Пригожиним. Президент РФ Володимир Путін, як зазначили журналісти, так хотів розділити вплив на фронті в Україні між конкурентними групами.

За словами спікера Східного угруповання ЗСУ Сергія Череватого, "вагнерівці" не мали проблем із боєприпасами під Бахмутом. Компанія Пригожина просто має кадровий голод.