Є шанс на Крим: у Німеччині бачать спосіб завершити війну "без вирішальної битви", — експерт

гаубиця Zuzana 2, артилерія ЗСУ, українська артилерія, гармати для контрнаступу, гармати від Литви, Zuzana 2 від Литви
Фото: Генштаб ЗСУ | Контрнаступ ЗСУ, на думку німецьких експертів, має шанси на успіх

ЗСУ здатні повільно, але все ж подолати фортифікації ЗС РФ на Півдні: для подальшого успіху потрібно досягнути певної точки на Запоріжжі.

Related video

Німецький військовий експерт Крістіан Меллінг пояснив, що на Півдні, де відбувається контрнаступ ЗСУ, є усі шанси дійти до Мелітополя й далі визволити Кримський півострів. Про деталі позиції експерта розповіло видання Spiegel.

Меллінг заявив, що Сили оборони мають пройти першу лінію оборони на Півдні, й тоді "наступ буде успішним". На його переконання, одна з головних цілей, до якої потрібно дійти — це Мелітополь. Діставшись до Мелітополя, ЗСУ розв'яжуть два завдання:

  • переріжуть шляхи постачання ЗС РФ на Півдні, яке відбувається автотранспортом і залізницею;
  • зможуть прострілювати весь район до Азовського моря.

Експерт обґрунтував свою позицію такими тезами. Поки що основна фаза українського наступу не почалася: триває "обережне просування". Причина цієї "повільності" — занадто довге очікування західної зброї, зокрема — ракет дальнього радіуса ураження. Зокрема, зволікала й Німеччина, і це свідчить про "невігластво західних, у тому числі німецьких осіб, які ухвалюють рішення в політиці й уряді".

Коли ЗСУ зможуть зайняти вигідні позиції, то росіяни не зможуть утримати Південь, і тоді стане можливим звільненням окупованого Криму, зазначив Меллінг. Також він наголосив, що не потрібно очікувати на "вирішальну битву, як у голлівудському бойовику": "Цю війну можна вирішити без вирішальної битви. Це не повинно закінчуватися, як у голлівудському фільмі".

Також Меллінгу опонує німецький військовий генерал Крістіан Флойдінг. За його словами, наразі в обох сторін — паритет сил. Водночас росіяни протягом восьми місяців будували фортифікації. Тому попереду в ЗСУ — важкі бої та повільне просування, впевнений військовий.

Як свідчить карта бойових дій DeepState, із теперішньої лінії боїв до Мелітополя — близько 68 км. Якщо дістатись до Мелітополя, то в межах досяжності будуть наступні точки: до Маріуполя — близько 200 км, до Чонгара — близько 100 км, до Севастополя — близько 275 км, до Кримського мосту — близько 220 км.

Ситуація на Запоріжжі під Мелітополем Fullscreen
Ситуація на Запоріжжі під Мелітополем — DeepState
Фото: deepstatemap.live

Також варто звернути увагу на лінію фортифікацій росіян, які позначив на карті OSINT-розслідувач Brady Africk. На карті видно, що війська Сил оборони наблизилися до першої лінії укріплень, попереду — ще одна, а також Токмак, по колу оточений захисними спорудами, і дорога на Мелітополь, яку також укріпили ЗС РФ.

Фортифікації рф на Запоріжжі Fullscreen
Фортифікації рф на Запоріжжі — OSINT-розслідувач
Фото: Brady Africk

Зазначимо, згідно з останнім звітом Генштабу ЗСУ, командування повідомило про спроби атак ЗС РФ на кількох відріках фронту: біля Бахмута, Авдіївки, Мар'їнки, під Вугледаром і на Запоріжжі. Зокрема, на Південному відрізку фронту ворог намагався штурмувати біля Новопокровки.

Новопокровка на Запоріжжі Fullscreen
Новопокровка на Запоріжжі — DeepState
Фото: deepstatemap.live

Нагадуємо, в ніч із 4 на 5 серпня морські дрони атакували нафтовий танкер РФ біля Кримського мосту. Відео з місця подій свідчать про влучання дрона в танкер SIG, який отримав пробоїну в машинному відділенні.

Напередодні, 4 серпня, сталася атака на порт Новоросійська — вибух пошкодив десантний корабель "Оленегорский горняк", який відбуксирували до берега для ремонту.