ВООЗ не підтримала ідею обов'язкової вакцинації при міжнародних поїздках

коронавірус, пандемія, віз, вакцина, туризм
Фото: Слово и Дело

У ВООЗ вважають, що вплив вакцин на можливість передачі вірусу поки не вивчена.

Related video

Комітет ВООЗ з надзвичайних ситуацій виступає проти введення вимоги про наявність імунітету або обов'язкової вакцинації при міжнародних поїздках. Про це повідомляє прес-служба ВООЗ.

"З огляду на те, що вплив вакцин на скорочення передачі вірусу поки не відомо, а доступність вакцин в цей час занадто обмежена, комітет рекомендував країнам не вимагати докази вакцинації від мандрівників, які прибули з-за кордону", — сказано в повідомленні.

Крім того, в ВООЗ закликали країни застосовувати скоординовані заходи щодо забезпечення безпечних поїздок.

Нагадаємо, за даними ООН міжнародний туризм через коронавірус повернувся до рівня 1990 року. За 10 місяців 2020 року галузь втратила майже трильйон доларів.

Раніше повідомлялося, що у Великій Британії вчені випробовують новий препарат, який може надати миттєвий імунітет від коронавірусу. За словами дослідників, миттєвий імунітет може забезпечити терапію антитілами. Її можуть надавати як невідкладною допомогою пацієнтам на стаціонарному лікуванні і пацієнтам в будинках для людей похилого віку, щоб стримати спалахи.

За даними ВООЗ, багаті країни вже закупили велику частину вакцин від коронавірусу, а бідні країни можуть залишитися без доступу до вакцин.