Держсекретар США пов'язав появу COVID-19 з лабораторією в Ухані: "Пандемії можна було уникнути"

лікарня, коронавірус
Фото: Скріншот | Перші випадки зараження могли статися ще влітку 2019 року.

Глава Держдепу пов'язав появу інфекції з випробуваннями в лабораторії Ухань.

Related video

У США є підстави вважати, що перші зараження людини коронавірусом відбулися ще влітку 2019 року в Ухані. Про це заявив держсекретар Сполучених Штатів Майкл Помпео, слова якого в п'ятницю, 15 січня, навів сайт Держдепартаменту.

Помпео зазначив, що Вашингтон ділиться новими даними про діяльність державних лабораторій Китаю для допомоги місії Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), представники якої зараз працюють в Ухані.

За його словами, китайські вчені ще в 2016 році вивчали коронавірус кажанів RaTG13, який ідентичний з COVID-19 більш ніж на 96%. При цьому, як зазначив держсекретар, в інституті промовчали про "експерименти по підвищенню заразності чи летальності" вірусу.

Керівник зовнішньополітичного відомства США додав, що Уханьський інститут вірусології пов'язаний з китайськими військовими програмами.

"Не дивлячись на те, що Уханьський інститут вірусології представлений як цивільний, він співпрацював у публікаціях і секретних проєктах з військовими Китаю", — зазначено в заяві.

Глава Держдепу закликав Пекін не перешкоджати експертам ВООЗ в доступі до всіх об'єктів, даним лабораторій, співробітників, очевидців і авторів скарг.

"Пандемії COVID-19 можна було уникнути. Будь-яка відповідальна країна запросила б світових експертів в області охорони здоров'я в Ухань протягом декількох днів після спалаху. Замість цього Китай відмовився від пропозицій допомогти і покарав хоробрих китайських лікарів, вчених і журналістів, які намагалися попередити світ про небезпеки вірусу ", — Помпео.

Як повідомлялося раніше, в Ухань прибули представники ВООЗ для розслідування походження коронавірусу. Пізніше вони повідомили, що інфекція могла виникнути і не там, але саме звідти слід шукати джерела захворювання.