У Палестині вперше за 15 років відбудуться вибори

Сектор Газа, супутник
Фото: NASA | Йдеться як про президентські вибори, так і про вибори в парламент.

Ймовірно, рішення провести вибори пов'язано з бажанням перезавантажити відносини з США напередодні інавгурації Джозефа Байдена.

Related video

Президент Палестини Махмуд Аббас оголосив перші за півтора десятиліття президентські і парламентські вибори. Про це в пʼятницю, 15 січня, повідомило агентство Reuters.

Офіс глави держави видав указ, згідно з яким вибори у парламент відбудуться 22 травня, а вибори президента — 31 липня.

"Президент доручив виборчій комісії і всім державним апаратам розпочати демократичний виборчий процес у всіх містах своєї країни", — йдеться в документі.

Вибори відбудуться на Західному березі, а також в Газі та Східному Єрусалимі.

Головними суперниками Махмуда Аббаса на майбутніх виборах буде ісламістський палестинський рух ХАМАС. Він підтримав рішення президента призначити вибори.

"Останніми місяцями ми працювали над усуненням усіх перешкод, щоб досягти цього дня", — відзначили представники руху.

Цілком можливо, що рішення Аббаса допоможе перезавантажити відносини з США і майбутнім президентом Джозефом Байденом, оскільки про проведення виборів оголосили за кілька днів до інавгурації останнього.

Останній раз палестинці голосували на виборах до парламенту у 2006 році. Тоді перемогу несподівано здобув ХАМАС, що призвело до розколу в країні, який посилився після того, як у 2007 році ХАМАС військовим шляхом взяв під контроль сектор Газа.

Інавгурація Байдена запланована на 20 січня. Усі іноземні держави на інавгурації 46-го президента США будуть представлені на рівні послів. Україну представлятиме посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко.

Відзначимо, нещодавно 42-й президент США, Джордж Буш повідомив, що обовʼязково зʼявиться на інавгурації Байдена. Також приїде його дружина — Лора Буш. Раніше вони відвідували інавгурації Обами й Трампа. Однак Джиммі Картер, 39-й президент США, який займав цей пост з 1977 по 1981 рр. з дружиною Розалін інавгурацію не відвідають. Іванка Трамп також відвідає інавгурацію Байдена проти батька.