У Китаї виявлено новий канал поширення коронавіруса — через морозиво

китай, морозиво
Фото: Crispy.news

Влада намагається знайти покупців морозива із зараженої партії.

Related video

У північнокитайському місті Тяньцзінь у партії з 4 836 коробок морозива підтверджено наявність коронавіруса. Раніше повідомлялося, що вірус знайдений у трьох зразках цієї партії.

Морозиво вироблено компанією Tianjin Daqiaodao Food Company з використанням сухого молока з Нової Зеландії і сухої сироватки з України.

У посольстві України в Китаї заявили, що перевіряють цю інформацію і підтримують оперативний зв'язок з компетентними органами КНР і урядом міста Тяньцзінь. "Вживаються всі необхідні термінові заходи з метою перевірки повідомлення інформаційного агентства "Сіньхуа" від 15 січня щодо виявлення у місті Тяньцзінь позитивних результатів аналізів на коронавірус зразків сухої сироватки, що імпортується з України для виробництва морозива", — йдеться в повідомленні посольства.

Компанія зупинила роботу і запломбувала склади. 1 662 співробітника компанії були поміщені на карантин і пройшли тестування. Поки коронавірус у них не виявлено.

Влада повідомила, що 2 747 коробок із зараженої партії були відправлені замовникам. У Тяньцзінь з них потрапили 935, але тільки вміст 65-ти встигли розпродати. Тепер вони закликають споживачів, які купили ці десерти, повідомляти про своє здоров'я і пересування.

Стівен Гріффін, вірусолог з Університету Лідса, сказав Sky News, що такий розвиток подій навряд чи стане причиною паніки. Він думає, що це, ймовірно, разовий випадок. "Звичайно, будь-який рівень забруднення неприйнятний і завжди викликає занепокоєння, але є ймовірність, що це результат проблем з виробничим обладнанням і, можливо, гігієни на заводі", — вважає він.

Вірусолог додав, що низька температура, за якої зберігається морозиво, і великий вміст у ньому жиру можуть пояснити, чому вірус вижив у взятих зразках.

Нагадаємо, команда експертів ВООЗ проведе близько місяця в Ухані, де рік тому були виявлені перші випадки зараження COVID-19, вивчаючи, як смертельний вірус міг з'явитися.

14 січня Національна комісія охорони здоров'я Китаю повідомила про 138 нових випадків зараження — це найвищий показник за один день з березня минулого року. Але 15 січня було вже 144 випадки.