Трамп хотів узяти участь у марші своїх прихильників до Капітолію, але його відрадили, — Reuters

Дональд Трамп, Майкл Пенс, Марш, Штурм Капітолію, Секретна служба, Безпека
Фото: ВВС | Дональд Трамп звертається до своїх прихильників 6 січня

Агенти секретної служби сказали президенту, що не зможуть гарантувати його безпеку.

Related video

Президент США Дональд Трамп хотів приєднатися до маршу своїх прихильників у Вашингтоні 6 січня, який згодом переріс у штурм Капітолію, проте його від цього відрадили агенти секретної служби.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на свої джерела.

За даними джерел агентства, Трамп хотів особисто піти в Капітолій, щоб висловити своє невдоволення початком процедури підтвердження перемоги Джо Байдена на виборах президента США.

"Звертаючись до прихильників, Трамп кілька разів повторив, що приєднається до їх маршу в Капітолій і шість разів закликав віце-президента Пенса зробити правильну справу і відмовитися від сертифікації перемоги Байдена під час формальної процедури підрахунку електоральних голосів у Конгресі", — йдеться в повідомленні.

Видання зазначає, що Трамп і його прихильники створили помилковий наратив, що Пенс може перевернути підсумки виборів, хоча його роль у підрахунку електоральних голосів у Конгресі є чисто церемоніальною.

Секретна служба США попередила главу Білого дому, що не зможе гарантувати його безпеку, якщо він піде на цей крок.

У результаті цього Трамп поступився і дивився, як проходив штурм Капітолію з екрана телевізора в Білому домі.

У Білому домі відмовилися коментувати цю інформацію. Секретна служба США також відмовилася від коментарів.

Нагадаємо, 6 січня сотні протестувальників, які підтримують президента Дональда Трампа, прорвалися через бар'єри по периметру Капітолію. Активісти зібралися біля Капітолію, виступаючи проти урочистого підрахунку голосів вибірників, які повинні були підтвердити перемогу Джо Байдена. Дональд Трамп частково визнав свою провину у штурмі Капітолію його прихильниками. У США вже заарештували понад сто осіб, які брали участь у заворушеннях у будівлі Конгресу.