У Білорусі двох 18-річних відправили в колонію за участь в мітингу проти Лукашенка

студенти, білорусь, вирок, образа, мітинг, колонія, Софія Малашевич, Олександр Лукашенко
Фото: "Наша Нiва" | Софія Малашевич

Молодих людей визнали політв'язнями. Їх захисники оскаржуватимуть вирок.

Related video

У Білорусі суд засудив 18-річних Софію Малашевич і Тихона Клюкач до двох і півтора років колонії відповідно. Вони у вересні брали участь в мітингу проти Олександра Лукашенка. Про це повідомляє TUT.by.

За даними ЗМІ, після затримання на мітингу молодих людей відрахували з коледжу.

У суді їх звинуватили у порушенні роботи громадського транспорту та організацій. Держобвинувач зачитала, що Клюкач і Малашевич "рухалися проїжджою частиною, здійснювали гучні хлопки руками, використовували опозиційну символіку, йшли в перших рядах колони".

Дівчині також пред'явили звинувачення в хуліганстві. Вона нібито нанесла вульгарні написи на загороджувальні щити, які належать військовій частині і були виставлені біля Палацу незалежності. За словами обвинувача, цим Малашевич завдала шкоди на суму 103 білоруських рубля. Ще до суду Софія цю суму погасила.

студенти, беларусь, вирок, образа, мітинг, колонія, Софія Малашевич, Олександр Лукашенко Fullscreen
Скріншот

Крім того, її звинуватили в образі Лукашенка. За версією слідства, в серпні студентка двічі демонструвала плакат з образливим написом на його адресу.

Молоді люди визнали провину, заявили, що каються у скоєному, однак Малашевич висловила незгоду з покаранням. В останньому слові вона попросила не карати свого знайомого.

"Складно говорити, коли в очах сльози, але я все-таки скажу. Я хотіла б попросити суд не карати як мінімум Тихона: йому просто сподобалася вродлива дівчинка, і він захотів провести мене на мітинг. Він десять тисяч разів — я вам клянусь — умовляв мене піти від огорожі. Я думаю, двох місяців в СІЗО досить, щоб зрозуміти, що нікуди ходити не треба і до огорож підходити теж не треба", — сказала дівчина.

Тихон Клюкач в останньому слові розкаявся в тому, що скоїв, і попросив вибачення у матері і бабусі, так як "приніс їм багато горя".

Захисники заявили, що оскаржуватимуть вирок. Малашевич і Клюкач визнали політв'язнями.

Варто також відзначити, що сьогодні, в День Соборності, під будівлею посольства Білорусі в Києві активісти провели акцію солідарності з білоруським народом "Українці і білоруси разом проти "русского миру", пише " Радіо Свобода ".

Нещодавно суд Островецького району Білорусі засудив чоловіка, який публічно образив Олександра Лукашенко і міністра внутрішніх справ Юрія Караєва, до року і трьох місяців колонії загального режиму. У суді обвинувачений визнав провину.

Крім того, раніше Лукашенко схвалив штрафи за використання біло-червоно-білого прапора в Білорусі.