Не пройшло і року. Представники ВООЗ відвідали з перевіркою ринок в Ухані

Хуанань, ринок, коронавірус, Китай, Ухань
Фото: Скриншот | Ринок Хуанань, де в грудні 2019 року стався спалах коронавірусу

Вчені хочуть зрозуміти причину такого широкого поширення коронавирусу.

Related video

Група вчених із Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), що прибула до Китаю для вивчення походження коронавирусу, у неділю, 31 січня, відвідала продовольчий ринок в місті Ухань. Про це повідомляє Associated Press.

Представники ВООЗ відвідали ринок морепродуктів Хуанань і пробули там близько години. Саме цей ринок став місцем спалаху в грудні 2019 року. Раніше вчені вважали, що спочатку вірус передався людям від диких тварин, якими торгують на цьому ринку. З тих пір ця ідея перестала бути основною, але експерти ВООЗ все ж вирушили туди, щоб з'ясувати, чому вірус так широко поширився.

"Дуже інформативно і важливо для наших спільних команд зрозуміти епідеміологію COVID, оскільки він почав поширюватися в кінці 2019 року", — заявив член групи ВООЗ Пітер Дашак.

Фахівці організації відвідали також ринок Байшачжой, який під час 76-денної ізоляції Уханю в минулому році був центром розподілу продуктів харчування.

Ветеринари та вірусологи відвідали також дві лікарні, куди направляли пацієнтів під час ранньої спалаху COVID-19.

Нагадаємо, експерти ВООЗ прибули до Уханю для розслідування походження коронавируса 14 січня. До складу цієї групи увійшли фахівці з 12 країн.

У листопаді 2020 року в ВООЗ пообіцяли зробити "все можливе", щоб визначити походження коронавирусу. Раніше організацію багато критикували за вигороджування Китаю в історії з пандемією.

Випадки хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом нового типу, були вперше зафіксовані в грудні 2019 року в Ухані. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила, що ситуацію можна характеризувати як пандемію. За останніми даними, в світі заражено понад 100 мільйонів осіб.

У Китаї 13 січня, вперше за вісім місяців помер, пацієнт з коронавірусом.

Як повідомлялося раніше, 30 січня в Україні було підтверджено 3 177 нових випадків коронавирусу. 1 960 осіб госпіталізували.