Тепер на $3 трлн. Команда Байдена готує новий план стимулювання економіки США

сша, план, стимулювання, економіки, 3 млрд, інвестиції, податки, фото
Фото: theyogalawyer.com

Гроші планується спрямувати на розвиток інфраструктури, "зеленої" енергетики, перепідготовку громадян, кредитування незаможних.

Радники президента США Джо Байдена цього тижня представлять йому план стимулювання економіки на $3 трлн. Про це з посиланням на джерела повідомила газета The New York Times (NYT).

План обговорюється вже кілька місяців. На відміну від коронавірусних пакетів допомоги, цей план довгостроковий. Він враховує:

  • майже $1 трлн інвестицій в дорожню та електромережеву інфраструктуру, враховуючи станції зарядки електромобілів;
  • підтримку "зеленої" енергетики та розвитку інших "галузей майбутнього", таких як телекомунікації 5G. Зокрема, виділяються кошти на розгортання широкосмугового інтернету в сільській місцевості та будівництво доступних та енергоефективних житлових будинків;
  • перепідготовку та підвищення кваліфікації мільйонів американців;
  • податкові пільги та кредити для населення з невисокими доходами.

Засоби для реалізації плану пропонується отримати за рахунок скорочення частини федеральних витрат, підвищення ставки корпоративного податку на доходи з нинішніх 21% (приблизно до 28%), збільшення граничної ставки податку на доходи фізосіб до 39,6% з нинішніх 37% і зниження її порогу застосування до $400 тисяч річного доходу з нинішніх $500 тисяч.

План зустріне запеклий опір республіканців у конгресі, тому не заперечується, що його доведеться проштовхувати частинами, вважає NYT.

"План Байдена є приголомшливим зрушенням у пріоритетах, вирішуючи багато з найбільш нагальних проблем країни", — сказав Сет Хенлон, старший науковий співробітник ліберального Центру американського прогресу.

Прес-секретарка Білого дому Джен Дженніфер Псакі, коментуючи статтю NYT, сказала про недоречність "спекуляцій з приводу майбутніх пропозицій в економічній сфері". За її словами, вони "не відображають хід думок у Білому домі", адміністрація розглядає різні варіанти підтримки населення.

Нагадаємо, на початку березня Байден затвердив заходи щодо підтримки економіки на тлі пандемії обсягом $1,9 трлн. Кошти спрямують на фінансування вакцинації, а також на стимулювання економіки. Громадяни отримають по $1,4 тис. Приблизно $ 350 млрд підуть на допомогу владі штатів.

У лютому Байден звинуватив свого попередника у зриві вакцинації в США, а в березні Трамп "помстився" наступнику, розкритикувавши дії його адміністрації.