Два рази на день: Туристам на Кіпрі спростили процедуру виходу за територію готелю

Кіпр, коронавірус, туризм, фото, карантин
Фото: alarabiya.net

Для прогулянки за межі готелю туристам потрібно щоразу отримувати дозвіл від місцевої влади.

Влада Кіпру розробила спеціальний документ для туристів, що дозволяє залишати територію готелю. Вийти можна не більше двох разів в будні дні і трьох — у вихідні, повідомило видання Cyprus Mail.

Міністерство туризму ввело для іноземних туристів спеціальну анкету — Declaration of movement, раніше подібний документ отримували тільки співробітники компаній, яким було необхідно переміщатися містом. Такий документ є альтернативою відправлення SMS при необхідності покинути територію готелю. Його можна отримати в заброньованому готелі або в приймаючій туристичній компанії.

За словами генерального директора асоціації готелів Кіпру Філокіпроса Руссунідіса, декларація надаватиметься лише тим туристам, у яких немає можливості відправити SMS про вихід за межі готелю. "Документ може бути використаний, якщо є проблеми з відправленням повідомлень з телефонів, які обслуговуються іноземними операторами", — пояснив він.

У декларації вказується готель, у якому проживають туристи, мета виходу за територію (запланована екскурсія, самостійна поїздка з метою відвідати магазини, ресторани і так далі), час виходу.

Declaration of movement дозволить туристам вільно пересуватися країною з 6 ранку до 11 вечора.

Вона не звільняє туристів від дотримання інших заходів протиепідемічної безпеки.

Зараз жителям Кіпру дозволено по одній прогулянці в день (крім нічного часу). Для цього вони повинні сповіщати влади про свій вихід з будинку шляхом відправлення безплатного SMS на номер 8998. У відповідному повідомленні вказується, що вихід дозволений і вказується час.

Подібні обмеження діють до 30 квітня, але їх можуть продовжити.

Кіпр з 1 квітня відкритий для українських туристів, дотримуватися карантину після прибуття їм не потрібно. Але їм необхідно не раніше ніж за 72 години до вильоту здати ПЛР-тест на коронавірус, сертифікат повинен бути англійською мовою (крім дітей до 12 років). Також потрібно отримати про-візу для в'їзду, а на спеціальному сайті заповнити анкету для отримання перепустки на літак (Cyprus Flight Pass).

Після прибуття на Кіпр, потрібно пройти повторне тестування за свій рахунок, його ціна 30-32 євро. Результати тесту будуть відомі протягом 3-х годин, їх направлять туристу в SMS.

Нагадаємо, влада Єгипту посилила вимоги до ПЛР-тесту для туристів з України. На сертифікаті повинен бути QR-код і підпис лікаря. Крім того, сертифікат повинен мати точну дату і час складання тесту, він повинен бути виданий офіційною лабораторією, зареєстрованою в державі походження документу, і мати печатку лабораторії.

Глава Держагентства з розвитку туризму в Україні Мар'яна Олеськів розповіла, що економіка недоотримала у 2020 році близько 1 млрд доларів через зменшення попиту на туризм. За 2019 календарний рік від цієї статті в казну надійшло 1,4 мільярда доларів, тоді як за 2020 рік, за оцінкою НБУ, ця сума стала меншою на 70-85%.