Стали відомі подробиці таємного рейду ізраїльської армії в Сирії

Голані, Аоі, цахал, кулемет, камені, маскування, солдати
Фото: Flickr | Бійці бригади "Голані"

Днями в Ізраїлі оприлюднили дані про зухвалий рейд взводу мотопіхотної бригади "Голані" на територію Сирії. Миру між цими країнами немає вже 73 роки.

З часу проголошення незалежності Ізраїлю в 1948 році обидві держави в стані війни. Дві країни боролися в трьох великих війнах, а саме: Війна за незалежність Ізраїлю (1948 р.), Чеченська війна (1967) і Війна Судного дня (1973 р.). Пізніше вони були залучені до Ліванської війни 1982 року. Час від часу робилися безуспішні спроби досягти миру між сусідніми державами.

Рейд на територію ворога

9 місяців тому Ізраїль провів рейд на сирійську територію з метою знищення опорної точки. Але тільки зараз нам стають відомі подробиці. Загін 12-го мотопіхотного батальйону "Барак" з 1-ої мотопіхотної бригади "Голані" провели рейд на території Сирії.

"Це була рутинна вахта. Раптово ми отримали наказ заходити в Сирію, без попередньої підготовки. Наказали виступати проти ворога", — згадує командир загону, лейтенант Ельдад Едгар.

Наказ вимагав знищити сирійський опорний пункт, що розташований дуже близько до кордону з Ізраїлем. Бійці загону готувалися до цього довгі місяці. Але на цей раз отримали справжній бойовий наказ на ворожій території.

ізраїль, солдати, Аоі, цахал, сирія, війна
Ізраїльські солдати на сирійській території

"Почуття перетину лінії розмежування — завжди тривожне почуття. Уперше мої бійці переживають таке. Ми були із зведеною і готовою до бою зброєю", — розповідає Ельдад.

На точці розгортання загін прикривали сили бойових інженерів і військові кінологи. Вони перевірили ділянку входження на наявність вибухових пристроїв, розтяжок і мін. Після всіх приготувань загін зайшов на територію Сирії.

У результаті тривалого рейду ворожий опорник був знищений, а бійці повернулися назад, цілі та неушкоджені.

сирія, ніч, опорник, ізраїль, війна, вибух
Знищений опорник

Один з командирів мотопіхотної бригади зазначив: "Ми відмінно впоралися, саме для цього й існують "Голані". Мене переповнювало почуття впевненості, що виростає з численних тренувань і високого рівня підготовки. Крім того, я знав, що за моєю спиною — бійці, і це кращі бійці в армії ".

Чому Армія оборони Ізраїлю не послала на цю місію спеціалізовані сили? Чому замість них відправили регулярний загін мотопіхотної бригади? Справа в тому, що в разі ескалації конфлікту із Сирією (і "Хезболлою" в сусідньому Лівані), ізраїльським військам потрібно знати місцевість, вміти орієнтуватися на території ворога. Особливо це стосується командирів. Солдати по закінченню строкової служби підуть у резерв, і пробудуть у ньому до своїх 40 років. Знання території Сирії не будуть зайвими.

Велика війна може трапитися там у будь-який момент. Адже це Близький Схід.

Нагадаємо, що днями в Ізраїлі оприлюднили дані про винаходи підрозділу 81 — таємного відділу ізраїльської розвідки. Серед них — перші дрони і мобільники з камерою. А раніше ми писали про неоголошену війну між Іраном та Ізраїлем, а також про ізраїльський жіночий батальйон на маневрах.