Корабель "Ю. А. Гагарін" вирушив на МКС до 60-річчя першого польоту в космос (відео)

союз МС-18, ракета-носій, космічний корабель, юрій гагарин
Фото: Роскосмос | Кадр із прямого ефіру запуску космічного корабля

На борту корабля "Ю. А. Гагарін" — двоє космонавтів із Росії та один американець. На орбіту вони везуть скафандр, прикрашений малюнками онкохворих дітей.

У п'ятницю, 9 квітня, з космодрому Байконур у Казахстані запустили пілотований корабель "Ю. А. Гагарін" (Союз МС-18).

Відповідне відео розмістила корпорація "Роскосмос".

Пуск провели напередодні 60-річчя польоту в космос Юрія Гагаріна. На орбіту корабель вийшов вже через дев'ять хвилин після пуску за допомогою ракети "Союз-2.1а", а о 14:07 за київським часом він вже повинен причалити до Міжнародної космічної станції.

"Ю. А. Гагарін" повинен доставити на МКС скафандр "Мрійник", прикрашений малюнками маленьких пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Також космонавти взяли із собою течошукач, щоб знайти тріщини в російському сегменті станції.

На борту корабля Союз МС-18 — росіяни Олег Новицький та Петро Дубров, а також американець Марк Ванді Хай.

Марк Ванді Хай, Олег Новицький, Петро Дубров, Ю А Гагарін
Основний екіпаж МКС-65 зліва направо: Марк Ванді Хай, Олег Новицький, Петро Дубров
Фото: Центр підготовки космонавтів ім. Гагарина

Планується, що Новицький повернеться на Землю 17 жовтня, а Дубров і Ванді Хай перебуватимуть на МКС майже рік — приблизно до 28 березня 2022 року.

Як повідомлялося раніше, на борту МКС був зафіксований новий витік повітря — у російському модулі "Зірка".

Перший невеликий витік повітря на МКС був зафіксований у вересні минулого року. Першу тріщину екіпаж зафіксував у жовтні й у березні 2021 року заклав її. За інформацією, яка потім була оприлюднена, ця тріщина не загрожувала станції та членам екіпажу.

20 січня на борту Міжнародної космічної станції вийшла з ладу російська система отримання кисню "Електрон-ВМ".

Нагадаємо, 20 лютого був проведений успішний запуск ракети-носія "Антарес" із космодрому на острові Воллопс, США. Основна конструкція першого ступеня ракети розроблена і виготовлена в Україні. Розробкою займалося КБ "Південне" в Дніпрі, а виготовленням ДП "Південний машинобудівний завод" імені Макарова. Вона доставила до МКС вантажний корабель Cygnus (сузір'я Лебедя), який має приблизно 3 600 кг корисного навантаження.