Вступ до НАТО загрожує "незворотними наслідками" для України, — МЗС РФ

Марія Захарова, представник МЗС РФ, міністерство закордонних справ РФ, вступ України в нато
Фото: РИА Новости | Представниця МЗС РФ Марія Захарова

Представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що вступ до альянсу призведе до ескалації бойових дій на Донбасі.

Вступ України в НАТО здатний "поставити під загрозу" її державність. Про це під час брифінгу в пʼятницю, 9 квітня, заявила офіційна представниця Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова.

"Ми звернули увагу на заяви президента України Володимира Зеленського, який побував учора на Донбасі, що вступ країни в НАТО нібито призведе до закінчення конфлікту в регіоні", — заявила представниця зовнішньополітичного відомства.

За її словами, гіпотетичне отримання членства в Північноатлантичному альянсі "не тільки не принесе мир в Україну, а, навпаки, призведе до масштабної ескалації ситуації на південному сході і може призвести до незворотних наслідків для української державності".

Що конкретно малося на увазі під словом "незворотні наслідки", Захарова не уточнила. Однак заява була зроблена в момент небаченого навіть для 2014 року скупчення російських військ поряд з кордоном України.

У звʼязку з приростом їхнього числа США навіть нібито почали розглядати можливість відправлення військових кораблів у Чорне море в найближчі кілька тижнів, що має підтримати Україну на фоні збільшеної російської присутності.

До цього представники Росії відмовилися давати Сполученим Штатам будь-які пояснення щодо скупчення військ на кордоні з Україною.

За словами заступника голови російського МЗС Сергія Рябкова, РФ уже дала пояснення американській стороні минулого тижня.

У свою чергу в НАТО застерегли Росію від подальшої ескалації ситуації на сході України.

Нагадаємо, що Росія перекидає танкову дивізію з Кемерово під кордон з Україною. Раніше в окупованому Криму помітили скупчення російської бронетехніки. На відео, ймовірно, потрапили БТР-82А, які є глибокою модернізацією БТР-80.