Радіоактивну воду з АЕС "Фукусіма" вирішили злити в океан

Японія, АЕС, Фукусіма-1, радіація, вода, океан,
Фото: nippon.com | АЕС "Фукусіма-1"

У Китаї і Південній Кореї таке рішення японської влади вважають "неприйнятним".

Уряд Японії вирішив скинути в океан радіоактивну воду з аварійної атомної електростанції "Фукусіма-1".

Як інформує телерадіокомпанія NHK, проведення подібної операції заплановано на 2023 рік.

Повідомляється, що вода, яку використовують зараз для охолодження ядерних реакторів, на території АЕС в резервуарах. Якщо врахувати темпи, якими рідина накопичується в резервуарах, то всі наявні ємності будуть повністю заповнені до кінця наступного року.

У зв'язку з цим рішенням японської влади, Південна Корея висловила "сильне співчуття", називаючи одностороннє рішення Японії скинути в океан воду з АЕС "неприйнятним".

За словами голови південнокорейського Управління з координації державної політики Ку Юн Чхоля, влада Південної Кореї планує вимагати від Японії розслідування щодо процесу скидання води.

У свою чергу Китай закликав Японію без проведення консультацій і досягнення домовленостей із зацікавленими країнами і МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії. — ред) не скидати воду з "Фукусіми" в океан.

У китайському МЗС заявили, що скидання води з аварійної "Фукусіми-1" не тільки внутрішня проблема Японії, оскільки океан — загальне надбання людства.

Нагадаємо, що через майже 10 років після катастрофи на АЕС "Фукусіма-1" дослідники виявили в опадах новий вид високорадіоактивних мінеральних часток.

Також повідомлялося, що чорного морського окуня, в організмі якого радіація в кілька разів перевищувала норму, уперше за два роки виловили під час пілотного промислу біля узбережжя префектури Фукусіми.

Фокус писав про те, що в Японії суд визнав невинними трьох керівників енергетичної компанії, яких звинувачували у службовій недбалості, що призвела до катастрофи на АЕС "Фукусіма-1" у 2011 році.