З острова в Кенії, який іде під воду, врятували двох останніх рідкісних жирафів (фото, відео)

жираф, платформа, порятунок
Фото: Save Giraffes Now/Facebook | Жирафів переправляли на сушу на спеціально зробленій баржі

Через зливи півострів, де жили 9 жирафів, які перебувають під загрозою зникнення, опинився у воді, і тварини могли загинути від голоду. Операція з порятунку розтягнулася на 15 місяців.

Жирафіху Нгаріконі та її дитинча Ноеля перевезли із затопленого острова в Кенії на велику землю, і вони стали останніми, кого зоозахисники доставили на сушу у процесі 15-місячного проекту з порятунку зникаючого виду, повідомляється на сторінці організації Save Giraffes Now у Facebook.

Девʼять жирафів виявилися заручниками на півострові Лонгічаро після сильних дощів. Через зливи рівень води в озері Барінго істотно піднявся і затопив більшу частину території, перетворивши півострів на острів. Шлях до материка був перекритий, і жирафи опинилися в небезпеці. Рейнджери привозили їм їжу, проте рівень води, який продовжував підійматися, змусив людей серйозно задуматися над тим, як визволити їх з увʼязнення.

Організації Ruko Community Conservancy, Northern Rangelands Trust і Kenya Wildlife Service, а також базується у Далласі організація Save Giraffes Now і місцеві жителі запустили проект з порятунку тварин, який розтягнувся на 15 місяців.

Для того, щоб перевезти тварин на сушу, побудували спеціальну металеву баржу, що отримала назву GiRaft. Вона плаває на шести порожніх барабанах і затягнута з боків спеціальною міцною тканиною, щоб жираф не втік. Баржу тягне за собою моторний човен.

Рятувальники довго привчали тварин заходити на платформу, принаджуючи смакотою. Ідея увінчалася успіхом, і першим у баржі проїхався в грудні минулого року нубійський жираф на імʼя Асіва.

Двох молодих самок, Сьюзен і Пасака, врятували через кілька тижнів, а чотири дорослих самки, які залишилися, Нгаріконі, Налангу, Авала і Насіеку, і одного дорослого самця, Лбарноті, переправили на сушу у цьому році.

Нгаріконі народила Ноель, перебуваючи на острові, і була останньою, кого врятували через додаткові запобіжні заходи, необхідних при переміщенні такого молодого жирафа.

"Рятувальники відчули полегшення і захват, коли маленька Ноель впевнено зійшла з побудованої за індивідуальним замовленням баржі на сушу в супроводі своєї матері, що стало успішним завершенням цього амбітного порятунку", — резюмували рятувальники у заяві.

"Цей новаторський проект не тільки врятував жирафів, але і знаменує їх повернення на материк вперше за 70 років", — сказав Девід ОʼКоннор, президент організації Save Giraffes Now, яка працює над більше ніж 20 проектами по збереженню жирафів у девʼяти африканських країнах.

Всі врятовані тварини — жирафи Ротшильда, або нубійські жирафи, є підвидом північного жирафа, який колись бродив по всій західній рифтовій долині в Кенії та в Уганді. Зараз вони опинилися під загрозою зникнення.

Сьогодні в Африці їх залишилося менше 3000 особин, і тільки близько 800 — в Кенії. За словами рейнджера з Ruko Conservancy Майка Паркея, ці жирафи — "серце нашої батьківщини".

"Ми знали, що повинні обʼєднатися і зробити все можливе, щоб врятувати їх", — підкреслив він.

Нагадаємо, 32-річна Мереліз Ван Дер Мерве, власниця цитрусової ферми у провінції Лімпопо, Південна Африка, яка позиціює себе як мисливиця за трофеями, опублікувала на своїй сторінці у Facebook фото і відео, на яких позує з тілом 17-річного жирафа, убитого нею, і серцем тварини. Ці кадри викликали небувалий скандал і обурили зоозахисні організації.