Johnson & Johnson відклала застосування своєї вакцини в Європі

Johnson & Johnson, Jansen, вакцина, фото, коронавірус
Фото: SCOTT OLSON

Рішення ухвалене після початку розслідування в США можливого зв'язку виникнення тромбів із вакцинацією цим препаратом.

Компанія Johnson & Johnson (J&J) заявила, що відкладає розгортання в Європі своєї вакцини проти коронавірусу на тлі розслідування в США випадків виникнення тромбів. Про це повідомило агентство Associated Press (AP).

Напередодні керівні органи США заявили, що рекомендують припинити введення цієї вакцини для розслідування повідомлень про потенційно небезпечні згустки крові, можливо, пов'язані з вакцинацією.

"Ми вивчаємо ці випадки з європейськими органами охорони здоров'я, — сказали в компанії. — Тому ухвалили рішення відкласти розгортання нашої вакцини в Європі".

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) повідомило 9 квітня, що воно розглядає зареєстровані в Сполучених Штатах випадки згортання крові у людей, які отримали вакцину Johnson & Johnson, розроблену її дочірньою компанією Janssen.

Після рішення США про припинення вакцинації EMA 13 квітня заявило, що "наразі незрозуміло, чи існує причинно-наслідковий зв'язок між вакцинацією Janssen і цими випадками тромбозу". Комітет із безпеки EMA "розслідує ці випадки і вирішить, чи потрібно вживати керівних заходів", — йдеться в електронному листі EMA агентству AP.

У 2021 році ЄС замовив 200 млн доз вакцини Johnson & Johnson. Великобританія замовила 30 млн доз, хоча керівні органи країни ще не схвалили її використання.

Офіційні особи в Німеччині, яка повинна була отримати 232 800 доз вакцини цього тижня і 10,1 млн доз до кінця червня, заявили 13 квітня, що "немає жодних негайних планів щодо зміни графіку". "Але в принципі ми, звичайно, завжди серйозно ставимося до таких попереджень у міжнародному контексті і розслідуємо їх", — заявив представник міністерства охорони здоров'я Ханно Каутц.

Цього тижня Італія також очікувала перші поставки Johnson & Johnson.

Оцінюючи ситуацію, президент Міжнародної федерації Червоного Хреста Франческо Рокка сказав, що він із задоволенням спостерігає, як працює керівна система. "Нам потрібно бути обачними, ми повинні бути обережними", — пояснив він.

Нагадаємо, у США зафіксовані шість випадків рідкісного тромбозу, можливо, пов'язаного з вакцинацією Johnson & Johnson. Щеплення ж цією вакциною на сьогоднішній день отримали майже 7 млн осіб.

Фокус розбирався, що таке нетиповий тромбоз, і чому ризик померти від нього менший, ніж від коронавірусу.

Вакцина Janssen, яка була розроблена компанією Johnson & Johnson, 11 березня отримала схвалення ЕМА.