Колективний імунітет не гарантує перемогу над коронавірусом, — медрадник Байдена

Ентоні Фаучи, медсоветнік Байдена, лікар, інфекціоніст
Фото: Gene | Ентоні Фаучі, головний медрадник президента США Джо Байдена

Навіть після масової вакцинації, розповів Ентоні Фаучі, COVID-19 не зникне. Однак, чим більше людей отримають щеплення, тим менше буде нових випадків зараження.

Ентоні Фаучі, головний медрадник президента США Джо Байдена та лікар-інфекціоніст, заявив, що масова вакцинація і "колективний імунітет" від коронавірусу не є гарантією перемоги над коронавірусом COVID-19, передає ВВС.

За словами Фаучі, не існує чітких критеріїв щодо того, який відсоток населення необхідно вакцинувати, щоб перемогти ту чи іншу хворобу, тому поняття "колективного імунітету" є "невловимим".

Він зазначив, що й вакцинована людина може заразитися коронавірусом, оскільки жодне щеплення не гарантує 100% захисту.

"Жодна вакцина не має 100-відсоткової ефективності, що означає, що вакциноасоційовані інфекції спостерігатимуться і надалі, незалежно від ефективності вашої вакцини", — сказав Фаучі.

Утім, за його словами, хоч коронавірус і не зникне, завдяки масовій вакцинації кількість нових випадків зараження значно зменшиться. Як приклад він навів вакцинацію від вірусу грипу, завдяки якій кількість випадків інфікування щороку зменшується на 40-60%.

Також Фаучі заявив, що повернення світу до нормального життя після пандемії COVID-19 буде поступовим і "не буде схоже на ввімкнення і ввимкнення світла".

Зазначимо, з початку кампанії з вакцинації в Україні зробили щеплення 388 401 особа, з них 388 399 отримали по одній дозі, і лише 5 осіб — по дві. Вже цього тижня МОЗ очікує прибуття в Україну першої партії американської вакцини Pfizer.

Головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що в нашій країні буде достатньо вакцини, щоб вакцинувати 50% населення вже до кінця 2021 року. 30 березня міністр охорони здоровʼя України Максим Степанов розповів, що до кінця цього року вони планують прищепити від коронавірусу не менше 60% населення країни.