Китайський уряд дав "місяць на виправлення" 34-м провідним інтернет-компаніям

китай, інтернет, компанії, конкуренція, фото
Фото: yahoo.com

Компанії звинуватили у недобросовісній конкуренції, яка "перешкоджає інноваціям і розвитку".

Китайський регулятор наказав 34 технологічним компаніям виправити ділові практики, які обмежують конкуренцію і дають їм можливість зловживати своїми позиціями на ринку. Про це повідомила Financial Times.

Державне управління ринкового регулювання (SAMR) видало таке розпорядження за підсумками зустрічі, на якій були присутні ByteDance, що володіє TikTok, інтернет-ритейлер JD.com, Meituan, онлайн-платформа доставки, Baidu, Tencent та інші компанії.

Від них вимагали ретельно вивчити свої операції та усунути порушення протягом найближчого місяця, щоб не "повторилася ситуація з Alibaba". Особлива увага зверталася на те, що інтернет-платформи забороняють своїм клієнтам користуватися сервісами, що конкурують. "Базові кордони регулювання не можуть порушуватися, червона лінія законів є недоторканною", — йдеться в заяві регулятора.

Недобросовісна конкуренція "перешкоджає інноваціям і розвитку та шкодить інтересам операторів і споживачів", компаніям пропонується віддавати "пріоритет національним інтересам".

Через місяць будуть проведені перевірки, у процесі яких регулятор оцінить поступ, досягнутий компаніями у виконанні його вимог. Тих, хто зробить мало, чекають штрафи.

10 квітня SAMR оштрафував на рекордні $2,8 млрд інтернет-гіганта Alibaba Group, якого звинуватили в зловживанні домінантними ринковими позиціями.

12 квітня Народний банк Китаю оголосив, що дав розпорядження про масштабну реструктуризацію фінансової компанії Ant Group, контрольованою Alibaba.

Справу Alibaba влада використовуватиме як попереджувальний сигнал для галузі, щоб забезпечити виконання вимог антимонопольного законодавства, повідомили в SAMR.

Нагадаємо, у листопаді минулого року Ant Group готувалася до первинного розміщення акцій на Шанхайській і Гонконзькій фондових біржах. Однак за декілька днів до початку торгів регулятори викликали Джека Ма на допит, а розміщення Ant Group було відкладене на невизначений термін. За даними західних ЗМІ, за цим рішенням стояв голова КНР Сі Цзіньпін, якому не сподобалося, що Джек Ма критикував китайську владу.

Джек Ма опустився на четверте місце в списку найбагатших людей Китаю. Це сталося після того як його бізнес-імперія потрапила під контроль керівних органів держави восени минулого року.