Справа Флойда: причину смерті можуть не знайти, — медичний експерт

Девід Фаулер, США, Міннеаполіс, Джордж Флойд, Суд, Причина смерті, Дерек Шовін
Фото: ВВС | Медичний експерт Девід Фаулер

Захист Дерека Шовіна передбачає, що у Флойда могла трапитися "раптова зупинка серця", коли він боровся з офіцерами.

На суді в американському Міннеаполісі, де розглядається справа поліцейського Дерека Шовін за звинуваченням у вбивстві Джорджа Флойда, захист заявив, що причина смерті афроамериканця може бути не встановлена через велику кількість суперечливих факторів.

Про це пише ВВС.

Медичний експерт, який захищає поліцейського, Девід Фаулер заявив суду, що смерть Флойда могла бути викликана вживанням наркотиків, хворобою серця, іншими причинами, і необов'язково задухою.

Прокурори звинувачують Дерека Шовіна в тому, що він задушив Флойда, притискав його шию коліном до землі, і тримав його в цьому стані протягом дев'яти з гаком хвилин.

Коли експерта запитали, чи визнає він смерть Флойда вбивством, Фаулер відповів: "У цьому конкретному випадку я б назвав причину, як невизначену".

Він пояснив, що причина смерті невідома, оскільки існує "багато конфліктних різних потенційних механізмів". За його словами, ці ускладнювальні фактори в одних випадках можна розглядати як вбивство, а в інших — як випадковість.

"У містера Флойда могла трапитися "раптова зупинка серця", коли він боровся з офіцерами", — сказав Фаулер.

Експерт також сказав, що той, хто вмирає від нестачі кисню, у кінцевому підсумку вмирає від аритмії.

"У кожного з нас у цій кімнаті в якийсь момент буде фатальна аритмія", — сказав Фаулер.

Він додав, що коли у Флойда сталася зупинка серця, йому повинна була бути надана негайна медична допомога, оскільки ще залишався шанс врятувати його життя.

Девід Фаулер, США, Міннеаполіс, Джордж Флойд, Суд, Причина смерті

Нагадаємо, Дерека Шовіна звинуватили у вбивстві третього ступеня (категорія вбивств у трьох штатах США — Міннесоті, Флориді та Пенсільванії) і вбивстві з необережності. 25 травня в Міннеаполісі під час затримання афроамериканця Джорджа Флойда він задушив його коліном. При цьому померлий повторював, що не може дихати.

У в'язниці в Міннесоті охороняти екс-поліцейського Дерека Шовіна доручили білим наглядачам. Їх темношкірі колеги побачили в цьому рішенні дискримінацію і подали до суду.

У серпні адвокати Дерека Шовін просили суд зняти з нього звинувачення у вбивстві, наполягаючи на тому, що смерть афроамериканця настала не внаслідок застосування сили з боку поліцейського, а від передозування наркотиків.