Винні США і НАТО: в Кремлі пояснили нарощування військ

стягування військ, перекидання військ рф
Фото: Радіо Свобода

У Міноборони РФ звинуватили Альянс у провокаціях на Чорному морі, а також в дестабілізації на Донбасі.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що Альянс намагається дестабілізувати ситуацію в низці країн Закавказзя та Близького сходу, а також в акваторії Чорного моря. Через це Росія нарощує свої війська. Про це повідомляє ТАСС.

"Спроби Альянсу протидіяти його нормалізації змушують нас приймати симетричні заходи стратегічного стримування і нарощувати бойові можливості військ Південного військового округу", — заявив Шойгу.

За словами російського чиновника, у 2020 році Міноборони РФ провело 54 організаційних заходи. Їх результати — формування мотострілецької дивізії, переоснащення частин, а також оновлення озброєння у військах.

Повідомляється про більше ніж 3200 одиниць озброєння і техніки, яку передали у війська. У нинішньому році, запевняє Шойгу, частка нового озброєння повинна скласти 70%.

Російський міністр звинуватив США і НАТО у провокаціях в акваторії Чорного моря, а також у спробах дестабілізувати ситуацію на Донбасі.

"Це (нарощування військ) багато в чому пов'язане зі спробами ряду іноземних держав наростити свою військову присутність біля південних і західних кордонів Росії", — підсумував міністр.

Нагадаємо, раніше російський чиновник заявляв, що "навчання" Росія на межі з Україною триватимуть ще 2 тижні.

В Євросоюзі називають рекордною кількість військ, які стягнуті до кордонів з Україною і в окупованому Криму. Повідомляється про 150 тисяч військових.

Зазначимо, що з 6 квітня в Росії перевіряється боєготовність всієї армії. У нинішньому місяці планується проведення більше 4 тисяч навчань різного масштабу.