Присяжні визнали поліцейського Шовіна винним у вбивстві Джорджа Флойда

Дерек Шовін, суддя, присяжні, фото
Фото: Mash | Дерек Шовін слухає вердикт присяжних

Вбивство Флойда спровокувало масштабні заворушення в США та інших західних країнах світу й поклало початок руху BLM.

Колишній поліцейський Дерек Шовін звинувачувався відразу за трьома статтями через те, що під час затримання Джорджа Флойда застосував задушливий прийом коліном, який міг призвести (як вирішили присяжні — навів) до летального результату.

За даними телеканалу CNN, одноголосно виступили всі 12 присяжних, за всіма пунктами звинувачення: в умисному вбивстві другого ступеня (без обтяжувальних обставин), ненавмисному вбивстві та в убивстві третього ступеня, яким вважається брутальна неповага до людського життя, з необережності призвела до смерті.

Вирок оголосять через вісім тижнів, Шовіну загрожує до 40 років вʼязниці.

Президент США Джо Байден подзвонив родині Флойда і в розмові назвав обвинувальний вирок справедливим і важливим.

Кілька десятків людей зібралися на Таймс-сквер у Нью-Йорку, щоб висловити підтримку вироку Шовіну.

люди, нью-йорк, таймс-сквер
Фото: Денис Акішев/ТАСС
люди, нью-йорк, підтримка вироку

Нагадаємо, 25 травня 2020 року в Міннеаполісі під час затримання афроамериканця Джорджа Флойда поліцейський Дерек Шовін задушив його коліном. Частина американців побачили в цьому черговий прояв дискримінації, що вилилося в масові протести по всій країні. Так виник рух Black Lives Matter ("Чорні життя мають значення", BLM).

Сім'я загиблого Флойда отримає 27 млн доларів від міста Міннеаполіс у рамках врегулювання цивільного позову. "Я хочу від імені всієї міської ради висловити свої найглибші співчуття родині Джорджа Флойда, його друзям і всій нашій спільноті, яка оплакує його втрату", — сказала глава ради Ліза Бендер.