Український "Оплот" конкурує з російськими "Т-90" в тендері для армії Єгипту

танк оплот, оплоти для Єгипту, випробування оплоту
Фото: Главком | Т-84У БМ "Оплот"

Нещодавно завод ім. Малишева відвідала делегація з Єгипту, яка, за словами гендиректора, залишилася задоволеною танком.

Українські танки "Оплот" може закупити Єгипет. Нещодавно завод імені Малишева приймав делегацію з африканської країни. Про це повідомив гендиректор підприємства Василь Крилас в інтерв'ю "Укрінформу".

За словами Криласа, делегація оглянула виробничі потужності заводу, а також можливості танку на полігоні.

"Стріляли з усіх видів озброєння. Практично стовідсоткові попадання, дуже хороша динаміка, швидкість, подолання перешкод. Всі залишилися задоволеними, під враженням", — говорить гендиректор.

Конкурентом у тендері є російський танк Т-90, але глава підприємства висловив надію, що за умови підтримки на державному рівні, завод може виграти тендер.

Також Василь Крилас повідомив про те, що "Укрспецекспорт" замовив у заводу виробництво одного "Цитаделі". Він візьме участь в параді на День незалежності 24 серпня. На додаток до цього він послужить досвідченим зразком для показу іноземцям.

"Ну не торгують танками по буклетам", — підсумував генеральний директор.

танк оплот
Фото: Вiкiпедiя

БМ "Оплот" — основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. Є глибокою модернізацією танку Т-84. Порівняно з Т-90 має потужніший двигун, більший боєзапас, скорострільність, а також вищу максимальну швидкість. Динамічним захистом є "Дуплет", а активним захистом — "Варта" (комплекс захисту від високоточних боєприпасів з лазерною системою управління).

Нагадаємо, "Укроборонпром" планує створити на базі заводу імені Малишева бронетанковий холдинг. Також у держконцерні заявили про готовність подвоєння виробництва, якщо того вимагатиме ситуація.

Раніше в Генштабі пояснили відсутність замовлень на "Оплоти" для ЗСУ незакінченої програмою з імпортозаміщення.