Пішов, щоб повернутися. Нікол Пашинян оголосив про відставку

Нікол Пашинян, Вірменія, Відставка, Парламентські вибори, Телезвернення
Фото: Vostock-photo | Нікол Пашинян

Глава уряду Вірменії продовжить виконувати свої обов'язки до позачергових парламентських виборів, в яких збирається взяти участь.

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в телезверненні до народу оголосив, що подав у відставку.

Його виступ опубліковано в Facebook.

Пашинян заявив, що продовжить виконувати обов'язки прем'єр-міністра до позачергових парламентських виборів, які пройдуть 20 червня.

"Для реалізації конституційних положень і розпуску парламенту я подаю у відставку", — сказав він.

Пашинян додав, що "тільки народ шляхом чесного і справедливого голосування вирішить майбутнє країни" і оголосив, що правляча партія "Громадський договір" і він сам братимуть участь в дострокових парламентських виборах.

"Партія" Громадський договір "візьме участь у виборах. Я буду висунутий на пост прем'єр-міністра Вірменії", — сказав Пашинян.

Відзначимо, Нікол Пашинян раніше заявляв, що має намір подати у відставку в квітні цього року — перед проведенням позачергових парламентських виборів.

Рішення було прийнято на тлі політичної кризи в країні. Протести регулярно спалахують з листопада 2020 року через через угоди з припинення військових дій в Нагірному Карабаху, підписаного Вірменією, Азербайджаном і Росією. Прем'єра звинувачують у зраді вірменського народу і ураженні у війні за Нагірний Карабах. Як заявив сам Пашинян, в уряду не було іншого виходу, щоб зупинити кровопролитний збройний конфлікт і уникнути нових жертв.