США надсилають в Чорне море патрульний катер берегової охорони Hamilton (фото)

Hamilton, Корабель, Катер, США, Чорне море, НАТО, Roosevelt
Фото: Вiкiпедiя | Катер берегової охорони ВМС США Hamilton

Військовий катер приєднається до союзників по НАТО і партнерів для виконання завдань у регіоні.

Сполучені Штати надсилають в Чорне море патрульний катер берегової охорони Hamilton для виконання завдань у регіоні з партнерами по НАТО.

Про це повідомляє прес-служба 6 флоту США в Twitter.

"Катер Hamilton відправляється в північному напрямку для проходу в Чорне море після спільних навчань з есмінцем ВМС США Roosevelt в Егейському морі", — йдеться в повідомленні.

За інформацією 6 флоту, під час перебування в Чорноморському регіоні корабель взаємодіятиме із союзниками США по НАТО і партнерами. Деталі поставлених завдань не розкриваються.

Катер берегової охорони Hamilton був введений у стрій в 2014 році. Його водотоннажність 4 700 тонн, довжина 127 метрів, ширина 16 метрів, осадка до 6,9 метрів, може розвивати швидкість понад 28 вузлів. Екіпаж 111 осіб, зокрема 15 офіцерів. Ударного ракетного противокорабельного озброєння і зенітно-ракетних комплексів дальнього або середнього радіусу дії на ньому. Але є 57-мм артилерійська установка, різні системи радарів і радіоелектронної боротьби, вертоліт МН-65 "Дельфін", а також два безпілотники класу VUAV.

Зазначимо, на тлі ескалації напруженості в Криму і на кордоні з РФ у Чорне море повинні були зайти есмінці "Дональд Кук" і "Рузвельт", оснащені ракетами "Томагавк". 15 квітня стало відомо, що США скасували прохід кораблів у Чорне море. Офіційні особи в Штатах заявили, що Туреччина, імовірно, неправильно зрозуміла їхній запит. Вони зазначили, що часто роблять подібні повідомлення, однак це не означає, що "кораблі обовʼязково пройдуть через протоку".

У той же час, Великобританія планує відправити в Чорне море два кораблі військового типу на знак підтримки України.

А Росія залишила в Чорному морі два великі десантні кораблі Північного флоту РФ "Олександр Отраківський" і "Кондопога", незважаючи на те, що заявила про відведення військ від українського кордону.