Археологи знайшли в дельті Нілу сотні стародавніх гробниць (фото)

Єгипет, археологи, гробниці, усипальниці,
Фото: AP Photo | Одна зі знайдених гробниць

Більшість зі знайдених усипальниць належать до додинастичного періоду на території Єгипту. У деяких із них археологи знайшли людські рештки.

На археологічному обʼєкті Кум Аль-Халджи (приблизно в 150 кілометрах від Каїра, Єгипет) були знайдені сотні гробниць, в частині з яких перебували людські рештки.

Як повідомляє Associated Press, серед знайдених усипальниць — 68 овальних гробниць, що належать до додинастичного періоду (з 6000 по 3150 до нашої ери).

Також знайдені 37 гробниць прямокутної форми часів стародавньої епохи, відомої як Другий проміжний період (1782-1570 рр. до н.е.), коли в Стародавньому Єгипті правили семіти гіксосів.

Ще пʼять могил овальної форми датуються періодом Накада III (між 3200 і 3000 роками до нашої ери).

У деяких із цих гробниць археологи знайшли людські рештки дорослих і дітей, а також похоронні атрибути і предмети кераміки.

За даними Associated Press, це відкриття — останнє із серії археологічних знахідок за останні роки, про які влада Єгипту повідомляє світові в надії відродити туристичний сектор економіки країни.

Нагадаємо, в лютому 2021 року у Ватикані археологи знайшли в римському некрополі сотні добре збережених поховань, датованих періодом правління давньоримських імператорів Нерона та Гая Юлія Цезаря. Ці розкопки дозволили отримати несподівані знання про римське життя.

Також вчені за допомогою цифрової реконструкції представили особу давньоєгипетського фараона, який, швидше за все, був батьком Тутанхамона. Інші докази в гробниці вказали на те, що цією людиною був Ехнатон, який ввів у Єгипті монотеїзм.

А в стародавній китайській гробниці вчені знайшли 2700-річний крем для обличчя. Крем був виготовлений з місячного молока — желеподібної суспензії, що накопичується у вигляді патьоків на стінах і підлозі печер.