Південна Корея закупить 24 ударних вертольота Surion на $ 1,4 млрд (фото)

озброєння для південної кореї, вертольоти, бойові вертольоти південній кореї
Фото: Вiкiпедiя | KAI KUH-1 Surion

Нові вертольоти призначені для десантування та підтримки з повітря, вони надійдуть на озброєння морській піхоті.

Агентство оборонних закупівель Південної Кореї оголосило про початок розробки ударного вертольота морської піхоти, які призначені для десантування та підтримки з повітря. Про це повідомляє видання DefenseNews.

Korea Aerospace Industries (KAI) вестиме розробку нових вертольотів, які повинні бути поставлені у війська вже в 2031 році. Компанія повинна зробити 24 озброєних варіантів вертольота. Вартість програми оцінюють в 1,4 млдр доларів

"Рішення було прийнято після всебічного аналізу експлуатаційних можливостей та ефективності нового парку вертольотів відповідно до його функціональної сумісності з існуючим парком вертольотів-амфібій для морської піхоти, а саме Marineon", — заявили в агентстві.

Фото: Вiкiпедiя

Раніше передбачалося, що в тендері візьмуть участь імениті виробники вертольотів: Bell Textron, Boeing, Turkish Aerospace Industries, Sikorsky. Але в Кореї вважають, що покупка вітчизняної платформи буде економічно вигідніша, ніж покупка іноземних вертольотів.

Вертоліт KAI KUH-1 Surion оснащений подвійним турбовальних двигуном на 1915 кінських сил. Його вага становить 5,1 тонни, що робить його важким вертольотом. Круїзна швидкість — 283 км/год. На борту крім двох пілотів можуть перебувати 2 кулеметника і 9 десантників. На озброєнні перебуває з 2013 року. Ударна версія повинна бути озброєна ракетами:

  • Класу "повітря-земля" AGM-114 Hellfire компанії Lockheed Martin;
  • Класу "повітря-повітря" Mistral ATAM розробки MBDA;
  • 2,75-дюймові некеровані і керовані ракети.

Нагадаємо, Південна Корея представила безпілотний розвідавтомобіль за формулою 6х6, який здатний самостійно виявляти загрози та брати участь у бойових зіткненнях. 9 квітня Південна Корея представила свій перший винищувач KF-21, який розроблений спільно з Індонезією.

Військовий аналітик Фокуса Ігаль Левін писав про те, як налагодити взаємодію у батальйоні територіальної оборони.