Уряд змусив: посольство США в Москві припиняє видавати візи росіянам

Посольство США ,, Росія
Фото: Москва 24 | Будівля посольства США в Москві

Американські консули не зможуть оформлювати документи в штатному режимі, адже їх зобов'язали скоротити 75% співробітників.

З 12 травня посольство США в Росії припиняє видавати всі іммігрантські візи, окрім дипломатичних. Про це відомство повідомило 30 квітня на офіційному сайті.

Американські дипломати надаватимуть тільки екстрені послуги для громадян США, а також обмежено продовжуватимуть візи, в яких закінчується термін дії. Прес-служба підкреслила, що посольство продовжить видавати іммігрантські візи в разі загрози для життя або настання смерті.

"Оформлення неімміграційних віз, крім випадків дипломатичних поїздок, припиняється", — підкреслюється в повідомленні.

Американське посольство не зможе надавати багато послуг через те, що уряд РФ забороняє дипломатичному представництву США наймати іноземних громадян. У зв'язку з цим громадянам США, в яких вичерпується термін візи, порекомендували якомога швидше покинути РФ або зайнятися оформленням документів самостійно.

"Дії уряду Росії змусили нас скоротити наш штат співробітників консульства на 75%", — заявили в посольстві.

Серед іншого, в найближчому майбутньому посольство не буде надавати нотаріальні послуги та замінювати паспорти. В екстрених випадках громадянам США планують видавати нові паспорти, однак і ця робота може затягнутися, адже консулам заборонено вільно переміщатися за межами Москви.

Раніше Держдеп США вичитав російського дипломата через вибухи в Чехії. Тимчасово повіреного у справах Росії викликали "на килим" і висловили йому заклопотаність діями росіян на території країн НАТО.

МЗС Росії оголосило українського дипломата персоною нон-грата в Москві. Співробітникові посольства України наказали покинути країну до 30 квітня "у зв'язку з недружніми діями" України.

Посольство США Україна повідомило, що американці виділили українцям майже 8 мільйонів доларів. Ці кошти призначені на модернізацію армії, систем управління та зв'язку, автомобільних деталей, спорядження та медичного обладнання.