"Легендарний приз": Британець знайшов в Шервудському лісі "стрілу Робіна Гуда" (фото)

Робін Гуд, стріла
Фото: News Group Newspapers Ltd | Британець з передбачуваної стрілою Робіна Гуда

Срібний наконечник добре зберігся і може знову заблестеть після очищення. Його датують тим же періодом, коли знаменитий розбійник наводив переполох у Ноттінгема.

Житель Великобританії Куш Рей виявив в Шервудському лісі стрілу, яка могла належати легендарному Робіну Гуду. Про це пише видання "The Sun".

Чоловік з міста Екінгтон надихнувся програмою про розбійника і вирішив вперше в житті відвідати Шервудський ліс в районі села Бадб в Ноттінгемширі. Він попрямував до Великого дубу, у якого за легендою жив Робін Гуд разом зі своєю зграєю, і вирішив закинути мотузку з магнітом в струмок.

Стріла, Великобританія
Британець знайшов стрілу за допомогою магніту
Фото: News Group Newspapers Ltd

З першої ж спроби Куш вивудити з води металевий предмет, який виявився наконечником стріли. Британський музей переносних старожитностей зацікавився знахідкою і відправив експерта оцінити артефакт. Як встановив історик, срібна стріла була виготовлена в 12-13 століттях і цілком може бути легендарним призом, який Робін Гуд нібито виграв на змаганнях зі стрільби в Ноттінгемі. У наконечника немає затупленого краю — це вказує на те, що ним ніколи не стріляли.

Стріла, Робін Гуд
Стріла, яка могла належати Робіну Гуду
Фото: News Group Newspapers Ltd

 

"Я завжди вірив в Робіна Гуда. Неначе мені судилося її знайти. З божеволію від думки, що я можу бути частиною легенди. Знайти стрілу Робіна Гуда настільки дивовижно, наскільки це взагалі можливо", — поділився враженнями Куш Рей.

Раніше у Львівській області виявили меч-гладіус віком близько півтора тисячі років. Робітники натрапили на артефакт під час робіт з будівництва дороги біля села Малі Підліски, раніше їм володів піший воїн з німецького племені.

У Новій Зеландії виставили на аукціон голову крокодила, застреленого принцом Філіпом. Власниця артефакту, Сюзанна Кларк, отримала його від дідуся сера Персі Вин-Харріса, який був губернатором Гамбії і возив чоловіка королеви на полювання під час першого офіційного візиту.

Вчені виявили плиту, яка є найстарішою 3D-картою в Європі. На ній зобразили місцевість в Бретані з точністю в 80%.