Лукашенко: "ЄС і США — останні мерзотники, нічим не допомогли нам у боротьбі з коронавірусом" (відео)

Олександр Лукашенко, ес, сша, беларусь, мерзотники, коронавірус, пандемія, європейці і американці цілковитими мерзотники
Фото: скриншот | Олександр Лукашенко стверджує, що ЄС і США нічим не допомагали Білорусі в боротьбі з COVID-19

За словами Лукашенка, Захід лише "закручує гайки" Білорусі. У представництві ЄС же заявили, що вони за рік на боротьбу з COVID в країні виділили $3,8 млн.

Олександр Лукашенко під час сьогоднішнього прийому прем'єр-міністра Білорусі Романа Головченко розкритикував США і країни Європейського Союзу за те, що ті нібито "нічим не допомогли Білорусі в боротьбі проти COVID-19". Відео з відповідною заявою опублікував Telegram-канал "Пул Першого", який адмініструють представники Лукашенко.

"Останні мерзотники ці європейці й американці. Вони ж нічим не допомогли нам абсолютно. Хоча і ВООЗ, і ООН постійно заявляють, що треба підтримати когось і таке інше. Ну не допомогли — і не треба, не просимо ми їх", — заявив Лукашенко.

За його словами, зараз Захід не допомагає Білорусі, а лише "закручує їй гайки".

"Головне при цьому — ми лікували й будемо лікувати наших людей. І, дай бог, щоб ця проблема була у нас ліквідована, так, як зараз вона ліквідується", — підкреслив Лукашенко.

Лукашенко заявив, що ЄС і США нічим не допомогли Білорусі в боротьбі з коронавірусом

Втім, місцевий портал TUT.by звернувся за коментарем з цього приводу до представництва Євросоюзу в Білорусі, на що журналістам розповіли, що в рамках проекту "Солідарність заради здоров'я" на засоби захисту і медичне обладнання для Білорусі за час пандемії витратили близько 3,8 млн доларів США. Цей проект фінансується безпосередньо ЄС.

В рамках проекту "Підтримка готовності ВООЗ і відповідних заходів для боротьби з пандемією COVID-19", який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Мінську доставили тепловізори, дезінфектори й засоби захисту від коронавірусу.

Влітку 2020 року Польща, яка є членом ЄС, відправила Білорусі караван гуманітарної допомоги з 40 фур з 300 тоннами техніки й засобів захисту. Перед цим, у квітні минулого року, Польща виділила Мінську дезінфектори, антисептики й маски.

Примітно, що раніше Лукашенко досить скептично ставився до коронавірусу і заперечував небезпеку пандемії. Зокрема, у квітні минулого року він заявляв, що в Білорусі "ніхто не помре від коронавірусу" (2 582 смерті станом на 4 квітня 2021 року).

Також він стверджував, що рішення відмовитися від введення карантину в Білорусі було виправданим і називав коронавірус "ударом по голові від Бога" за погане ставлення до природи. А в травні з країни навіть вислали російських журналістів за репортаж про коронавірус.

Вперше в масці Лукашенко побачили в листопаді. Втім, тоді він порушив правила її носіння й зсунув її на підборіддя.