Азарт і збудження: в Італії суд зобов'язав Pfizer виплатити € 500 тис через побічні ефекти

Pfizer
Фото: РІА | Фармацевтична компанія Pfizer

Італієць стверджує, що через прийом ліків загруз у боргах і втратив роботу. Він страждав від ігроманії та гіперсексуальності близько п'яти років.

В Італії суд зобов'язав фармацевтичну компанію Pfizer виплатити чоловіку компенсацію в 500 тисяч євро (понад 16,7 мільйонів гривень) через побічний ефект ліків. Про це повідомляє інформаційне агентство ANSA.

За даними джерела, у 40 років у пацієнта діагностували хворобу Паркінсона і прописали ліки Cabaser для полегшення симптомів. Він приймав препарат з 2001 по 2006 рік, за цей час у нього розвинулася гіперсексуальність і залежність від азартних ігор, а Pfizer вказала такі побічні ефекти тільки у 2007 році.

Потерпілий заявив, що за п'ять років вживання Cabaser його життя перевернулося з ніг на голову. Він занадто захопився азартними іграми, напозичав дуже багато грошей і втратив роботу. Експертиза показала, що негативні побічні ефекти проявилися саме через тривале вживання ліків, тому апеляційний суд Мілана підтвердив рішення нижчої інстанції і зобов'язав італійську філію американської компанії відшкодувати збиток.

"Перші симптоми з'явилися через кілька місяців після вживання препарату. Я став надмірно сексуально збуджений, потім я почав грати. Я подумав, що збожеволів", — розповів італієць.

Судовий процес почався ще у 2015 році. Газета Corriere della Sera зазначає, що в Італії подібне рішення прийняли вперше, хоча в США й Австралії вже були прецеденти.

Писали, що в травні Україна очікує отримати від Pfizer близько 10 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. МОЗ пообіцяло продумати логістику і підготувати всі необхідні умови для зберігання препарату.

Раніше стало відомо, що Pfizer збирається випустити ліки від COVID-19 у вигляді таблеток. Препарат повинен з'явитися в аптеках вже до кінця 2021 року його будуть рекомендувати приймати при перших ознаках коронавірусної інфекції.

З'явилася інформація, що в Польщі під виглядом вакцини Pfizer продавали засіб від зморшок. На щастя, жодна людина не встигла зробити щеплення підробленим препаратом.