Система COVID-паспортів може заробити в ЄС вже в червні, — глава Єврокомісії

COVID-паспорт, Євросоюз, Єврокомісія, Антитіла, Вакцинація, негативний тест, дер Ляйен
Фото: Fabrizio Bensch

В Євросоюзі хочуть, щоб європейці провели приємне і безпечне літо.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен заявила, що вже в червні в Євросоюзі може запрацювати система сертифікатів вакцинації від коронавірусної інфекції.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

Виступаючи на прес-конференції за підсумками неформальної зустрічі глав держав і урядів ЄС, Урсула фон дер Ляйен зазначила, що вкрай необхідно зробити можливими поїздки в ЄС і всередині нього.

"Рада повідомити, що юридична і технічна підготовка для запуску системи сертифікатів мандрівника ЄС, сертифікатів про вакцинацію, йде повним ходом, так що вона може запрацювати вже в червні", — сказала вона.

Глава Єврокомісії наголосила, що запуск системи зробить можливими подорожі для тих, хто надасть докази того, що вони:

  • перехворіли COVID-19 і мають антитіла до інфекції;
  • вакцинувалися;
  • не заражають COVID-19, що підтверджує визнаний негативний тест.

"Ми хочемо для всіх європейців безпечного і приємного літа", — написала фон дер Ляйен на своїй сторінці вTwitter.

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов заявив, що ковід-паспорта офіційно можуть бути впроваджені в Україні до 1 липня 2021 року. За його словами, після впровадження ковід-паспорта люди зможуть вільно і безпечно пересуватися в умовах пандемії коронавірусу.

Відзначимо, що кожен другий українець не готовий вакцинуватися від COVID-19. За результатами глобального опитування, яке було проведене протягом 2020 року, найнижчі результати (готовність вакцинуватися — ред.) Були зафіксовані в деяких африканських держави, і колишніх радянських республіках.