США відмовили Ізраїль від наземної операції в Секторі Газа, — Politico

війна в Ізраїлі
Фото: BBC News

Адміністрація Байдена, за даними видання, дійшла висновку, що ефективніше буде вести кулуарні переговори з Ізраїлем, це могло призвести до скасування операції.

Адміністрація Байдена відмовила прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу проводити наземну операцію в ході протистояння з бойовиками ХАМАС. Про це повідомляє видання Politico, посилаючись на джерела в уряді США.

Видання повідомляє, що операції вдалося уникнути тільки завдяки закулісному втручанню офіційних осіб США, які закликали Нетаньягу та його радників згорнути плани щодо наземної операції ЦАХАЛ проти бойовиків ХАМАС у Секторі Газа.

Завдяки цьому ситуація нібито близька до свого завершення. Є ознаки того, що ХАМАС намагається знайти вихід з пожежі, яка розгорілася через масивні удари Ізраїлю. США також сприяли переговорам між Єгиптом та Ізраїлем з Палестиною.

Розрахунок США із самого початку був розрахований на те, щоб конфлікт був якомога коротшим. Але в ході бесід з колегами в регіоні високопосадовці адміністрації Байдена визначили, що кращий спосіб скоротити часові рамки — це вести з Ізраїлем кулуарні переговори, а не публічно вимагати припинення вогню або підтримати резолюцію Ради Безпеки ООН, зробивши це.

У Штатах побоювалися, що наземна операція могла затягнути активні бойові дії, які були у 2014 році, тоді вони тривали 50 днів.

Нагадаємо, що у ВООЗ оцінили втрати палестинців у ході бойових зіткнень у Секторі Газа. Раніше Джо Байден заявляв, що США працюють над припиненням конфлікту між Ізраїлем і Палестиною.

Зазначимо, що Китай відкрито виступив за незалежність Палестини.

Військовий аналітик Фокуса Ігаль Левін писав, чому Ізраїлю важливо завершити військову операцію саме зараз.