Світлошумові гранати і газ: в Єрусалимі на тлі перемир'я сталися нові зіткнення (відео)

ізраїль, поліція, зіткнення, храмова гора, фото
Фото: t.me/ressentiment_channel

У Газі та деяких містах Ізраїлю проходять масові святкування перемоги над "сіоністським ворогом".

Ізраїльська поліція заявила, що силам правопорядку відданий наказ увійти на Храмову гору, де знаходиться мечеть Аль-Акса — третя за значимістю мусульманська святиня після Мекки та Медіни. Причиною такого рішення стали масові заворушення, які почалися на горі відразу після п'ятничної молитви.

храмова гора, зіткнення, поліція, иерусалим, фото

Під час розгону протестувальників поліція застосувала світлошумові гранати і сльозогінний газ. У процесі зіткнень постраждали не менше 15 палестинців.

Зазначимо, що ескалація ситуації довкола мечеті Аль-Акса стала каталізатором 11-денної війни.

Тим часом, з ранку в Газі, на Західному березі та деяких містах Ізраїлю почалися масові святкування перемоги над "сіоністським ворогом". Відбуваються марші й вихваляння дій угруповань ХАМАС та "Ісламський джихад". Багато водіїв прикрасили свої машини прапорами ХАМАСу.

У Газу зараз прямують десятки вантажівок із гуманітарною допомогою, наданою різними міжнародними організаціями.

сектор газу, доставка продуктів, фото
руйнування, сектор газу, фото

У зруйнованому тунелі й серед руїн будівлі в секторі Гази знайдені тіла ще десяти осіб. Так кількість загиблих палестинців у секторі під час останнього загострення сягла 243 осіб.

Нагадаємо, 20 травня військово-політичний кабінет Ізраїлю ухвалив пропозицію Єгипту про припинення вогню і завершення операції "Страж стін" без додаткових умов. З 02:00 21 травня сторони припинили вогонь, паралельно заявляючи про готовність у будь-який момент відновити бойові дії.

Військовий аналітик Фокуса Ігаль Левін написав, чому Ізраїлю важливо завершити військову операцію саме зараз. А також про північнокорейську зброю у бойовиків ХАМАС.