В Африці прокинувся один з найактивніших вулканів, люди в паніці кидають свої будинки (відео)

вулкан, вулкан Н'їрагонго, виверження вулкана Н'їрагонго, вулкан Н'їрагонго в ДРК Конго
вулкан Н'їрагонго

У найближчому до вулкану населеному пункті, який розташований в 15 км від жерла, вже відключено електрику.

Related video

На сході африканської держави Демократична Республіка Конго прокинувся один з найактивніших вулканів — Нʼїрагонго.

Про це повідомляють відразу кілька Telegram-каналів.

Так, за даними Lifeshot, в найближчому до вулкану населеному пункті Гома, який знаходиться приблизно в 15 кілометрах від жерла, відключили електрику, а люди в паніці залишають свої будинки.

"Останній раз виверження одного з найактивніших вулканів в Африці сталося в 2002 році, знищивши половину міста і забравши життя 250 осіб", — нагадали журналісти.

Виверження вулкана Н'їрагонго в ДР Конго

Вулкан Нʼїрагонго, розташований в Демократичній Республіці Конго, вважається одним з найактивніших на африканському континенті. Згідно з даними, на нього і сусідній вулкан Нʼямлагіра припадає близько 40% всіх зафіксованих вивержень в Африці.

Виверження вулкана Н'їрагонго в ДР Конго

Конголезький вчений Мартін Калера в своєму Twitter опублікував відео виверження вулкана Нʼїрагонго, назвавши його "божевільним".

"Поки ми говоримо, в ДР Конго вивергається вулкан Нʼїрагонго в місті Гома. Який божевільний вулкан", — підписав він відеоролик в своєму мікроблозі.

Важливо
Це вам не Ейяф'ятлайокютль. Виверження вулкана Фаградальсф'ядль очима українця з Рейк'явіка

Варто відзначити, що лава вулкана Нʼїрагонго містить в собі велику кількість силікатів, а тому відрізняється високою плинністю. Після виверження потік лави може рухатися по схилу зі швидкістю близько 100 кілометрів на годину.

Виверження вулкана Н'їрагонго в ДР Конго

Раніше Фокус розповідав, що в Італії "прокинулися" два вулкана. Етна і Стромболі викидають попіл, пісок і вивергають лаву, а рев вулканів чути жителям сусідніх населених пунктів, які знаходяться в декількох кілометрах від епіцентрів.

Також ми повідомляли, що почав вивергатися вулкан на острові Сент-Вінсент у східній частині Карибського басейну. По його схилах зійшли потоки подібні тим, що сотні років тому знищили Помпеї.